به گزارش مفتاح مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از امروز تا روز چهارشنبه با استقرار الگوی گرم تابستانه، جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور خواهیم داشت.

احد وظیفه افزود: روز پنجشنبه در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان‌های ساحلی خزر و روز جمعه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در بعدازظهر و اوایل شب، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از امروز تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل، در بعضی ساعات وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. در همین مدت با توجه به تداوم وزش باد، در جنوب سمنان، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، برخی نقاط استان‌های قم، مرکزی و جنوب تهران، پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. همچنین به سبب افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق، از بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه، وقوع گرد و خاک برای جنوب غرب کشور و استان بوشهر، دور از انتظار نیست.

هوای تهران از امروز تا جمعه صاف، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی شده و بیشترین دمای هوای تهران فردا به ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید. همچنین بیشترین دمای هوای اهواز، فردا و پس‌فردا به ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.مهر

بارش‌‌های امسال ۴۶ درصد بیش از میانگین ۵۰ سال اخیر‌/ هوا گرم‌‌ می شود

مطالب پیشنهادی