امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

به گزارش مفتاح، فرمانده سابق نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۸ نفر از عوامل گروهک‌های معاند در ۳ سال اخیر در استان به‌ درک واصل شده‌اند، گفت: امروز شهرهای سطح استان دیگر چهره امنیتی ندارند.

سردار حسین رحیمی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: امروز پس از 3 سال و 2 ماه خدمت‌گذاری به مردم شریف و نجیب سیستان و بلوچستان قرار است که از این استان خداحافظی کنم و در مکانی دیگر خدمت‌گذار مردم و سرباز ولی فقیه باشم.

فرمانده سابق نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: اصلی‌ترین برنامه من خدمت‌گذاری به مردم بود و در تمام مدت خدمت خود تلاش کردم در این مسیر گام بردارم و از تمام ظرفیت‌های موجود در استان جهت مقابله با مخلان نظم و امنیت استان بهره گرفتم.

وی ادامه داد: امروز می‌توانم اعلام کنم تغییر رویکرد امنیت‌محور را به جامعه‌محور در استان سیستان و بلوچستان عملی شده و تمرکز پلیس استان بر 98 درصد مردم قانون‌مدار است. تبدیل امنیت استان از حالت استان‌محور به محله‌محور از دیگر اقدامات ما در طول 3 سال اخیر بوده و امروز شهرهای سطح استان دیگر چهره امنیتی ندارند.

رحیمی خاطرنشان کرد: امروز امنیت بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان برقرار است به نحوی که این استان در سال جاری به عنوان استان مقصد گردشگری کشور معرفی شده است. مقابله با برخوردهای نامناسب با مردم توسط ماموران در اولویت بوده و امروز رضایتمندی خوبی از جانب مردم در زمینه برخورد ماموران انتظامی استان با آنها وجود دارد.

فرمانده سابق نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مبارزه بی‌امان و برخورد قاطع با مجرمین با نگاه اطلاعاتی همواره در دستور کار ما بوده به نحوی که همه برخوردها با مخلان امنیت به‌طور دقیق انجام شده است. امروز صف قاتلان و قاچاقچیان در استان از مردم جدا شده و پلیس اشراف کاملی بر ناامنی‌های استان دارد.

وی گفت: در پی اجرای طرح‌های ترافیکی در بیش از 80 محور مواصلاتی سطح استان در طول سال‌های اخیر کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی را در سطح استان شاهد بوده‌ایم.

رحیمی در تشریح مهمترین اقدامات انتظامی استان در 3 سال اخیر، گفت: در این مدت 331 باند مواد مخدر، 147 باند قاچاق و 233 باند سرقت‌ در استان منهدم شده، 28 نفر از عوامل گروهک‌های معاند به درک واصل شده‌اند و 79 نفر از عوامل آنها دستگیر شده‌اند. همچنین 78 قاچاقچی بزرگ به هلاکت رسیده، 237 قاچاقچی معروف در استان دستگیر شده و 212 هزار نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز در سطح استان دستگیر شده‌اند.

فرمانده سابق نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیش از 300 تن مواد مخدر، بیش از 24 میلیون لیتر سوخت قاچاق و 4080 سلاح غیرمجاز در 3 سال اخیر در استان کشف شده است.

وی ضمن تقدیر از مردم سیستان و بلوچستان به دلیل همکاری همه‌جانبه با نیروهای امنیتی استان در سال‌های اخیر، بیان کرد: دست تک‌تک مردم قدردان سیستان و بلوچستان را می‌بوسم‌، مردمی که نجیب هستند و قدر خدمت‌رسانی را می‌دانند.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی