امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

 

 

به گزارش مفتاح وبه نقل از تسنیم به نقل از شبکه المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله خاطر نشان کرد اگر ائتلاف سعودی اماراتی، تجاوزات خود را متوقف کند،‌ما حملات موشکی و پهپادی را متوقف خواهیم کرد.

 

وی هشدار داد اما اگر بمباران یمن و محاصره ادامه یابد، ضربات دردناک تری به  عمق مناطق آنها وارد خواهد شد و هیچ خطوط قرمزی وجود نخواهد  داشت.

 

رهبر جنبش انصارالله یمن که به مناسبت سالگرد انقلاب بیست و یکم سپتامبر سخنرانی می‌کرد، خاطر نشان کرد مهمترین دستاوردهای انقلاب 21 سپتامبر رهایی از قیمومیت خارجی و بازیابی استقلال است.

 

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در بیانیه‌ای، پنجمین سالگرد انقلاب مردمی بیست و یکم سپتامبر را تبریک گفت که از  اولین و مهمترین و بزرگترین دستاوردهایش،‌آزادی ملت عزیز یمن از قیمومیت خارجی و بازیابی حقش در استقلال، حاکمیت و آزادی به شمار می‌رود.

 

وی تاکید کرد مشکل قدرت‌های استعماری و استکباری و مزدورانشان در منطقه با ملت عزیز ما، فقط این مشکل است(به خاطر رهایی از قیمومیت خارجی و بازیابی استقلال) ،‌آنها به این خاطر به کشور ما تجاوز کردند به خاطر اینکه کشور ما می‌خواست در تصمیم گیری سیاسی خود مستقل باشد، به خاطر اینکه ملت ما بر حق مشروع خود برای اداره امور خود و اتخاذ تصمیماتش به دور از دخالت خارجی پافشاری کرده است،‌آن هم پس از زمانی که به خاطر دخالت‌های خارجی پیامدهای فاجعه بار و ویرانگری در کشور به بار آورد که کشور را در آستانه پرتگاه در تمام زمینه‌های اقتصادی،  امنیتی و سیاسی قرار داده بود و بر تصمیم‌گیری و سیاستها در تمام نهادهای دولت سیطره داشتند تا آن را به مدیریتی تبدیل کنند که به جای خدمت به ملت یمن، صرفا به نفع خارجی عمل می‌‌کردند ، دخالت‌هایی که سفارتخانه‌های خارجی 10 کشور در صنعاء به ریاست سفیر آمریکا مدیریت می‌کردند.

 

الحوثی اظهار داشت اگر این تحرکات مردمی گسترده در انقلاب بیست و یکم سپتامبر نبود، کشورش به سمت فروپاشی کامل کشیده می‌شد، انقلاب سپتامبر، جایگاه و کرامت را به ملت عزیز ما برگرداند و آن را از قیمومیت دشمنان مستکبر خارج کرد.

 

وی افزود این تحرکات مردمی از سوی تمام جریان‌ها و طیف‌ها و قشرهای مختلف مردم یمن با مذاهب و مناطق مختلف تحت یک چتر و یک هدف و انقلاب عظیم و پاک و خالصی صورت گرفت بدون اینکه شائبه سوء‌استفاده خارجی آن را مخدوش کند، انقلابی که با حمایت مردمی معروف صورت گرفت و کاروانهایی که از مناطق مختلف به سمت چادرهای اعتصاب سرازیر می‌شدند.

 

رهبر جنبش انصارالله خاطر نشان کرد با وجودی که این انقلاب مبارک با توافقنامه صلح و شراکت به اوج خود رسید و زمینه گسترده‌ای را به روی همه مردم این سرزمین و گروه‌های سیاسی اش برای همکاری و شراکت در ساخت آینده دلگرم کننده بر اساس آزادی و استقلال فراهم کرد، ولی مزدوران و خائنان به این توافق پشت کردند، در حالی که شورای  امنیت و سازمان ملل و قدرتهای منطقه‌ای،‌آن را به رسمیت شناختند، مزدوران و خائنانی که عادتی به آزادی ندارند و به اصول و ارزشهایش اعتقادی ندارند.

 

وی تاکید کرد آمریکا و مزدوران منطقه‌ای و محلی‌اش برای دور زدن این توافق و از بین بردن آن و انقلاب بیست و یکم سپتامبر و دستاوردهای بزرگش که بازیابی استقلال و تصمیم گیری سیاسی بود، تلاش کردند، اما ملت با قاطعیت و با قدرت در برابر این تحرکات  ایستادند و تمام توطئه‌ها را خنثی کردند، آنگاه آمریکا و مزدورانش جنگ و تجاوز فراگیری را به راه انداختند که بار آن را نظام سعودی و نظام اماراتی و کسانی که با آنها ائتلاف کردند، تحت نظارت آمریکا و شراکت با  اسرائیل بردوش کشیدند.

 

رهبر جنبش انصارالله کشورهای متجاوز را نصیحت کرد که به تجاوزگری خود پایان دهند و به شکست مفتضحانه خود که نشانه‌هایش برای همه واضح است، اعتراف کنند، آنها در تحقق اهداف تجاوزکارانه و غیر مشروع خود و شکستن اراده مردم ما شکست خوردند.

 

وی تاکید کرد به نفع ائتلاف متجاوزان است که از ابتکاری که رئیس شورای عالی سیاسی ارائه کرده، استفاده کنند، زیرا با  توقف تجاوزات و بمباران و محاصره کشور، ارتش و کمیته‌های مردمی ضرباتی را که به عمق آنها با پهپادها و موشک وارد می‌کنند، متوقف خواهند کرد.

 

رهبر جنبش انصارالله در عین حال به دشمنان هشدار داد اما در صورت ادامه بمباران ومحاصره و تجاوزگری، ضربات دردناک‌تر و ویرانگر‌تر و بزرگتری تا عمق مناطق آنها و به مهمترین تاسیسات اقتصادی و نفتی و راهبردی آنها وارد خواهد شد و هیچ خطوط قرمزی در این چارچوب وجود نخواهد داشت  و به شهروندان آن مناطق هم تاکید می‌کنیم که از این تاسیسات دوری گزینند.

 

الحوثی بر مواضع ثابت و اصولی در قبال مسائل سرنوشت ساز و بزرگ امت اسلام و در راس آن مسئله فلسطین در کنار آزادگان امت در محور مقاومت و مقابله با خطر اسرائیلی و سلطه طلبی آمریکا و مقابله با تمام توطئه‌های فتنه  افکنانه و ظالمانه‌ای تاکید کرد که امت اسلام را هدف قرار داده است. وی تاکید کرد پیوندهای برادری اسلامی و مسائل عادلانه و مواضع یکپارچه ما را به محور مقاومت مرتبط کرده است.

مطالب پیشنهادی