کد خبر : ۱۰۸۳۱۷ دسته : فرهنگ و هنر , تاریخ انتشار : ۱۰:۵۲ - سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

هدف مجلس پرداخت کامل بودجه قرآنی است نه افزایش آن/ نگاه دولت کاهش بودجه قرآنی است

به گزارش مفتاح، سخنگوی فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه هدف ما بیشتر تخصیص کامل بودجه مصوب قرآنی است نه افزایش آن، گفت: اگر دولت بودجه قرآنی را به طور کامل تخصیص دهد، بهتر است از اینکه بودجه بالاتری مصوب و مبلغ محدودی دریافت شود.

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه سخنگوی فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش بودجه اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: متأسفانه نگاه دولت به این شکل است که بودجه قرآنی را کاهش دهد البته که ما چنین انتظاری از دولت نداشتیم.

وی به برگزاری جلسه‌ای با نوبخت برای جبران بودجه‌های قرآنی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: با وجود برگزاری جلسه و قول مساعدت برای افزایش بودجه قرآنی و تحقق آن و همچنین جبران کاستی‌های گذشته، امسال با کاهش بودجه مواجه شدیم؛ این در حالی است که ما در این جلسه علاوه بر نیازمندی‌ها، به مطالبات مؤسسات و دستگاه‌های قرآنی نیز اشاره کرده بودیم.

آزادی‌خواه با بیان اینکه متأسفانه بودجه قرآنی امسال هم هنوز تحقق پیدا نکرده است، گفت: درست است که بودجه اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در سال آینده با کاهش 60 درصدی روبرو شده است اما این اعتبار هنوز در کمیسیون تلفیق مجلس مورد بررسی قرار نگرفته و تصویب نشده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از احتمال افزایش بودجه قرآنی خبر داد و افزود: ممکن است بودجه مصوب در نهایت افزایش یابد اما به نظر ما اگر همین بودجه را تخصیص 100 درصدی دهند، بهتر است از اینکه بودجه بالاتری مصوب و در نهایت مبلغ محدودی دریافت شود.

وی با بیان اینکه هدف ما بیشتر تخصیص کامل بودجه مصوب قرآنی است نه افزایش آن، خاطر نشان کرد: ما با این وجود در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی از بودجه فرهنگی و به ویژه بودجه قرآنی دفاع می‌کنیم، البته نتیجه‌بخشی اقدامات ما حمایت‌های دولت را نیز می‌طلبد.

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه هزینه‌کرد در امور قرآنی سرمایه‌گذاری است، گفت: دولت که خود را مدافع مسائل فرهنگی و مذهبی می‌داند، باید برای قرآن که محور وحدت احزاب و تشکل‌های دینی و مذاهب اسلامی است، هزینه کند و بداند که هزینه‌کرد در این عرصه سرمایه‌گذاری است.

منبع: فارس

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =


صوت و فیلم

گزارش تصویری