کد خبر : ۲۵۵۲۸ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۲:۰۷ - سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
نماینده مردم شهرضا:

آمریکا به نفوذ عربستان در قلب گروههای تروریستی پی برده است

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از صاحب نیوز، عوض حیدپور در واکنش به سخنان اخیر سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص نقش کشورهای عربی منطقه در تامین مالی تروریست‌های خاورمیانه، اظهارداشت: هر چند جهان آمریکا را به عنوان دروغ‌گوی بزرگ می‌شناسد، اما نمی‌توان این مسئله مهم و اساسی را نادیده گرفت که سخنان اخیر این مسئول آمریکایی درباره نقش کشورهای عربی در بروز چالش‌های خاورمیانه عین واقعیت است.

وی تصریح کرد: هیچ شکی در اینکه ایران و کشورهای منطقه توان مقابله با تکفیری – سلفی و تروریست‌های منطقه‌ای را دارند، وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ کسی نمی‌تواند همکاری میان آمریکا و عربستان سعودی را در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نادیده بگیرد، اضافه کرد: بی شک این ادعای جدید نیز با هماهنگی شیوخ عربی در منطقه اعلام شده تا از این طریق مهر تاییدی به برخورد قاطع آمریکا در آینده نسبت به گروه‌های تروریستی زده شود.

حیدرپور تاکید کرد: باید این مسأله را در نظر داشته باشیم که چنانچه داعش در منطقه رشد کند و بزرگ شود، برای اسلام ناب و ملت مسلمان می‌تواند یک تهدید و خطر تلقی شود.

وی گفت: علی‌رغم همه تهدیداتی که از سوی داعش علیه پادگان‌های آمریکا و مرزهای عربستان انجام شده است، متأسفانه هنوز عربستان و حامیان غربی و اصلی داعش از اشتباه خود در بحث تشکیل و حمایت از گروه‌های تکفیری درس عبرت نگرفته‌اند و به اشتباهان خود ادامه می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ایران و همه خیرخواهان جهانی امیدوار هستند که آمریکا در سیاست جدید خود تغییری ایجاد نکند و حداقل این بار با تمام توان برای از بین بردن قدرت‌های نوظهور و خونخوار منطقه‌ای تلاش کند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =


صوت و فیلم

گزارش تصویری