امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

17:14 1397/08/22

 

 

 

به گزارش مفتاح، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان اظهار داشت: خدا را شاکریم که ورزشگاهی مدرن منطبق با الزامات بازی‌های بین‌المللی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. افتتاح استادیوم فولاد خوزستان در کنار ورزشگاه غدیر اهواز امکان و فرصت خوبی را برای میزبانی‌های بین‌المللی فراهم می‌کند.

 

وی افزود: خوشبختانه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ورزشگاه‌های بزرگی را افتتاح کرده‌ایم، به خصوص در دو سال گذشته که استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان را به بهره‌برداری رساندیم، پس از آن ورزشگاه پارس شیراز را به بهره‌برداری رسید و آستان قدس رضوی هم ورزشگاه با کلاس بالایی را احداث کرد. فولاد خوزستان نیز این ورزشگاه مدرن را ساخته است. ضمن اینکه پیش از آن استادیوم 70 هزار نفری تبریز و ورزشگاه ثامن مشهد هم افتتاح شده بود. با مجموع این ورزشگاه‌ها شرایطی به وجود آمده که مسابقات جام ملت‌های آسیا در ایران میزبانی شود که درخواست میزبانی جام ملت‌های 2023 را هم ارائه کرده‌ایم و امیدوارم با این استادیوم‌ها مجوز میزبانی مسابقات بزرگ را بتوانیم دریافت کنیم.

 

وزیر ورزش ادامه داد: شرایط ایران در زمینه نرم‌افزاری هم خوب است. در همین بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف 18 روز محقق شد، در حالی که در شرایط عادی این کار چهار ماه زمان لازم داشت. الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی محقق و در ظرف 18 روز کار ارزنده‌ای انجام شد و در زمینه برگزاری هم که در حد الزامات بین‌المللی بود و مورد ارزیابی محافل بین‌المللی قرار گرفت، جای هیچ حرف و بحثی نگذاشت.

 

سلطانی‌فر عنوان کرد: در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدا از بحث امکانات، رفتار خوب تماشاگران نیز نمود ویژه‌ای داشت و  در کنار  کار ارزنده تیم پرسپولیس و رسیدن به فینال با تیمی که تقریباً 13 بازیکن در اختیار داشت، رفتار تماشاگران نشانگر یک بلوغ فکری بود، چرا که با توجه به اینکه تیم آنها جام نگرفت، اما درک تماشاگران و واکنش‌های مثبت‌شان نشان‌دهنده این واقعیت است که برخی ناهنجاری‌های گذشته کاهش یافته است و همه پرسپولیس را در حد قهرمان تحلیل کردند.

 

وی گفت: سال 97 سال پر رویدادی است. تیم ملی فوتبال با حضور درخشانش در جام جهانی عملکرد افتخارآمیزی را به جای گذاشت و توانست بهترین و تاریخی‌ترین نتیجه‌اش را در طول پنج دوره از حضورش در ادوار جام جهانی کسب کند. همچنین ورزشکاران‌مان در بازی‌های آسیایی جاکارتا 62 مدال کسب کردند که بیشترین تعداد پس از پیروزی انقلاب به شمار می‌رود. در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا نسبت به دوره قبلی ارتقا داشتیم، در المپیک جوانان آرژانتین از رتبه 24 دوره گذشته به رتبه ارزشمند هفتم رسیدیم و 17 پله صعود داشتیم. همچنین در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند و می‌توانستیم شاهد یک نیمه نهایی ایرانی باشیم. تیم ملی وزنه‌برداری نیز با توجه به جوان‌گرایی از نظر مدالی در رتبه دوم و از نظر تیمی سوم دنیا شد. امیدواریم این موفقیت‌ها با قهرمانی فوتبال در جام ملت‌های آسیا کامل شود.

 

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: در خصوص میزبانی مشترک ایران با قطر برای جام جهانی 2022 معمولاً کشورهای قدرتمند و صاحب‌نام پیش از آغاز مسابقات در هر کشوری در کشورهای همجوار میزبان اردوهایی را برگزار می‌کنند تا با شرایط خو بگیرند. من ستادی را با حضور مدیرعامل کیش و قشم تشکیل دادم و با مدیرعامل اروند نیز صحبت خواهم کرد. همچنین از سفیر ایران در قطر نیز خواهش کردیم در این جلسه حضور داشته باشند که بتوانیم امکانات اردویی را فراهم کنیم. پیش از آغاز جام جهانی روسیه ما در ترکیه اردو برگزار کردیم تا تیم آماده شود. فکر می‌کنم فرصت خوبی در مناطق آزاد کیش، قشم و اروند برای برپایی اردوهای تیم‌های بزرگ پیش از آغاز جام جهانی 2022 در اختیار داریم. برگزاری اردوهای تدارکاتی و میزبانی آن از جهت ورزشی بسیار به سود کشورمان است و هم می‌تواند درآمد ارزی خوبی داشته باشد.

 

سلطانی‌فر پیرامون واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: موافقت‌ها را هم در کمیسیون تخصصی اقتصاد و هم در کمیته اقتصاد دولت گرفته‌ایم و در حال راهیابی به جلسه دولت هستیم و در مرحله نوبت در دولت قرار دارد. امیدواریم با موافقت دولت شرایط واگذاری را فراهم کنیم.

 

مطالب پیشنهادی