کد خبر : ۲۶۲۵۰ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۸:۵۶ - شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان مطرح کرد -

مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس اثبات کارآمدی حکومت دینی با مدیریت ولایت فقیه –

به گزارش مفتاح به نقل ازفارس ، سردار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کنگره سرداران و یک هزار و 300 شهید شهرستان فلاورجان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان در حضور پر شور بسیجیان و مسئولان شهرستان فلاورجان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به ویژه سرداران و شهدای شهرستان فلاورجان، اظهار کرد: این کنگره با هدف انتقال ارزش‌های دفاع مقدس از طریق شیوه‌های هنرمندانه، مانا و ماندگار به نسل‌های آینده برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری کنگره شهدا و تولید آثار فاخر و ماندگار در قالب‌های کتاب، فیلم، سرود، شعر، محتوای الکترونیکی و مجازی و غیره یکی از ارزشمندترین کارهای فرهنگی امروز کشور محسوب می‌شود.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، افتخارآمیزترین دوران تاریخی انقلاب اسلامی ایران است، افزود: این مطلب یک شعار نیست و با مراجعه به تاریخ و بازخوانی افتخار آفرینی شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان اسلام می‌توان این مطلب را درک کرد.

وی عنوان کرد: ایران قبل از انقلاب، مهم‌ترین حافظ منافع غرب در منطقه خاورمیانه بود و در کشورهای عربی به یک ایرانی «اخ الیهود» می‌گفتند.

سلیمانی با بیان اینکه رژیم ستمشاهی زیر نظر آمریکا، بهترین حامی برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌رفت، خاطرنشان کرد: امام راحل به واسطه انقلاب اسلامی، کشور ایران را از دست آمریکا و اسرائیل خارج کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی غرب پیش‌بینی کرده بودند که رژیم پهلوی تا سال‌های متمادی برای غرب تهدیدی محسوب نخواهد شد، تصریح کرد: قوی‌ترین ارتش آسیا متعلق به حکومت پهلوی بود و تنها 60 هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند.

• دشمنان فکر شکست انقلاب نوپای ایران را در سر می‌پروراندند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) بیان کرد: امام خمینی (ره) با یک انقلاب مسالمت‌آمیز و با بهره‌گیری از قدرت نرم خود، کاری کرد تا سران این ارتش تا دندان مسلح فرار کنند و بدنه ارتش هم به انقلاب بپیوندد.

وی افزود: غرب و آمریکا هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی با نظریه ولایت فقیه حکومت دینی تشکیل دهد.

سلیمانی عنوان کرد: دشمنان انقلاب گمان می‌کردند از طریق توطئه، برپایی قائله‌های جدایی‌طلبانه در آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، ترکمن صحرا، برنامه ریزی کودتای نوژه، دخالت نظامی در طبس و فعالیت‌های منافقین و مارکسیست‌ها در ایران، انقلاب اسلامی در طی 3 ماه ساقط خواهد شد.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) با یک فرمان و با حضور شهید چمران و یارانش در نقاط مختلف کشور، مقابله با این‌گونه تهدیدات را از پاوه شروع کردند و به سرانجام رساندند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) گفت: غربی‌ها و مرتجعین منطقه بر اساس محاسبات مادی خود معتقد بودند جمهوری اسلامی تاب و توان مقاومت را نخواهد داشت و انقلاب اسلامی سقوط می‌کند و یا سران نظام پشت میز مذاکره، امتیازدهی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: امام راحل در این شرایط فرمودند دزدی آمده سنگی انداخته است اما ملت ایران چنان سیلی به گوش صدام خواهند زد که از یاد نخواهد برد.

سلیمانی ضمن اشاره به حضور بی‌سابقه مردم در جبهه‌ها با فرمان امام راحل، افزود: این حضور بی شمار مردم در دفاع از کشورمان موجب شد تا ارتش صدام پس از پیش روی در 5 استان ایران متوقف شود.

وی تأکید کرد: ملت ایران ثابت کردند که با تأسی از فرهنگ عاشورا و روحیه شهادت طلبی و با دست خالی تحت فرمان ولایت به مقابله با دشمنان می‌پردازند و اگر در این مسیر به شهادت برسند به این شهادت خود افتخار می‌کنند.

• ملت ایران مکتب دفاعی جدیدی را در دوران دفاع مقدس خلق کردند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) خاطر نشان کرد: ملت ایران مکتب دفاعی جدیدی را با مدیریت امام راحل در دوران دفاع مقدس خلق کردند.

وی افزود: این مکتب دفاعی از مکتب‌های شرق و غرب متفاوت بود و حتی ارتش ایران که آموزش‌های غربی دیده بود از این مکتب پیروی کرد.

سلیمانی تصریح کرد: هیچ جنگی را سراغ نداریم که مردم با دست خالی و با حضور بی شمار در جبهه‌ها، تیپ و گردان تشکیل دهند و در مقابل صدامی که از حمایت تبلیغاتی جهانی و حمایت مستقیم 38 کشور جهان بهره می‌برد، بایستند و مقاومت کنند.

وی ستون اصلی دفاع مقدس را نیروهای داوطلب دانست و افزود: در فتح خرمشهر در کمتر از 8 ماه نیروهای بسیجی، لشگرهای عراقی را متلاشی کردند و رژیم بعث کشته، زخمی و اسیر فراوانی را متحمل شد.

• فاصله از مختصات حکومت دینی و ولایت فقیه، عامل نارسایی مدیریت کشور

فرمانده سپاه استان اصفهان با اشاره به دستاوردهای نبرد مردمی و مکتب دفاعی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، تأکید کرد: مهم‌ترین دستاورد این مکتب دفاعی اثبات کارآمدی حکومت دینی با مدیریت ولایت فقیه است.

وی بیان کرد: حکومت دینی علاوه بر اینکه به تنهایی همه مشکلات را از ابتدای انقلاب تاکنون کنار زده است، این تهدیدات را به یک فرصت سازنده تبدیل کرده است.

سلیمانی ادامه داد: اگر در حوزه‌ای یا بخشی از نظام اسلامی نارسایی داریم به این دلیل است که از مختصات حکومت دینی و ولایت فقیه فاصله گرفته‌ایم.

این مسئول یادآور شد: پیروزی‌های مقاومت در غزه، لبنان، سوریه و عراق از طریق الگوگیری از مکتب دفاعی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس که خود بر گرفته شده از فرهنگ عاشوراست، محقق شده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) گفت: یکی دیگر از دستاوردهای دوران دفاع مقدس به وجود آوردن این باور «ما می‌توانیم» بود.

وی افزود: اکنون در بُعد نظامی موفق بوده‌ایم و در حوزه اقتصادی نیز با الگوگیری از فرهنگ دوران دفاع مقدس باید پیشرفت کنیم.

• ایران اسلامی، برترین قدرت نرم دنیا

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی توانسته است مفهوم قدرت را در جهان تغییر داد و اکنون صرف قدرت نظامی نمی‌تواند در معادلات جهانی مؤثر باشد بلکه قدرت نرم یک کشور نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی تأکید کرد: ایران اسلامی به لحاظ قدرت نرم، برترین قدرت نرم دنیا به شمار می‌رود.

سلیمانی گفت: امنیت پایدار امروز کشور ما بر اساس خون شهدا پایه ریزی شده است نه بر اساس دلار و مسائل مادی.

وی با اشاره به لزوم تبیین دستاوردهای دوران دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، افزود: در مهرماه امسال، کنگره ملی سرداران و شهدای نجف آباد برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از فلاورجان، قرار است کنگره ملی سرداران و شهدای شهرستان خمینی شهر در سال 1394، کنگره ملی سرداران و شهدای شهرستان فلاورجان در سال 1395 و اجلاسیه 23 هزار شهید استان اصفهان در سال 1396 بعد از بیست سال برگزار شود.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930704000324#sthash.vfUdc15X.dpuf

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =


صوت و فیلم

گزارش تصویری