کد خبر : ۸۳۴۲۰ دسته : خراسان رضوی , تاریخ انتشار : ۱۰:۱۸ - چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
در جمع مدیران عامل مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی؛

اولویت آستان قدس رضوی از دیدگاه حجت الاسلام رئیسی

به گزارش مفتاح، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در جمع مدیران عامل مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار داشت: در نگاه بلندی که حضرت آیت‌الله واعظ طبسی در ایجاد، فعالی سازی، تقویت و روزآمد کردن مؤسسات فرهنگی داشته‌اند، افق‌های ارزشمند و درعین‌حال دست‌یافتنی، اجرایی و عملیاتی مشهود است که اطمینان داریم صدقه‌ای جاریه برای ایشان خواهد بود.

رئیسی همچنین به مفاد حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب تولیت آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: همه باید نسبت به این منشور هفت‌گانه احساس مسئولیت داشته باشند و اقدامات ویژه‌ای متناسب با موارد مطرح‌شده تعریف و اجرا کنند.

تولیت آستان قدس رضوی تحقق این امر را نیازمند بازنگری امور در سطوح مختلف دانست و افزود: در این زمینه باید از نخبگان شهر مشهد و ظرفیت ویژه حضور نخبگان و فرهیختگان در میان خادمان آستان قدس رضوی به‌طورجدی بهره ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از احکام و اهداف(غایات) به‌عنوان دو وجه شریعت یاد و عنوان کرد: در آموزه‌های دینی ما در کنار احکام، مسائلی هم چون تزکیه و تعلیم و تربیت به‌عنوان اهداف نهایی دین مطرح‌شده است که ما به‌عنوان کارگزاران و خدمتگزاران این آستان نورانی باید در راستای تحقق آن‌ها تلاش مضاعف داشته باشیم.

رئیسی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مقوله تمدن سازی و الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت، یادآور شد: این مقوله نیز، موضوع بسیار مهمی است که ما باید در برنامه‌ریزی و اجرای امور فرهنگی به آن اهتمام داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی هم‌چنین از «تربیت نفوس مستعد» به‌عنوان یکی از جلوه‌های سیره طیبه امام رضا(ع) یاد و عنوان کرد: تربیت به‌عنوان احیای تمایلات عالی نفسانی در انسان، شناخته می‌شود و مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی به‌عنوان مجموعه‌های منتسب به حضرت رضا(ع) باید به این امر توجه جدی داشته باشند.

منبع:تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =


صوت و فیلم

گزارش تصویری