کد خبر : ۲۶۷۵۰ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۱۳:۰۵ - سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
شهردار اصفهان تأکید کرد:

معرفی سبک زندگی شهدا با هدف ترویج ایثار در جامعه

به گزارش مفتاح به نقل از ایکنا، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار اصفهان در گفت‌وگویی اظهار کرد: شهدا نباید فقط به یک بزرگداشت و حمد و سوره برای زیارت قبورشان محدود شوند و بعد از این بزرگداشت‌ها اثری از آنها نماند، باید سبک زندگی آنها که مروج ایثار، شهادت و ازخودگذشتگی است نیز در جامعه گسترش یابد.
وی افزود: بزرگداشت شهدا به‌ویژه زمانی که در دهه چهارم انقلاب اسلامی از آن صحبت می‌کنیم باید مقداری با دهه‌های گذشته متفاوت باشد و باید کارهای کلیشه‌ای را کنار بگذاریم.
سقاییان‌ن‍ژاد اظهار کرد: دهه چهارم، دهه پیشرفت و عدالت است، در دهه اول ما دفاع مقدس را داشتیم دهه دوم و سوم بحث امور فرهنگی و جنگ فرهنگی مطرح بود و این دهه، دهه پیشرفت و عدالت است؛ لذا به‌ویژه در این ایامی که کشورمان در تحریم منسجم کشورهای غربی قرار دارد باید فرهنگ ایثار و شهادت به جد مورد بررسی قرار گیرد.
شهردار اصفهان تأکید کرد: همان طور که مقام معظم رهبری نیز اشاره کرده‌اند، در جنبه‌های سخت‌افزاری پیشرفت خوبی صورت گرفته اما در بحث‌های نرم‌افزاری کارهای کمتری صورت گرفته که تحت عنوان سبک زندگی از طرف معظم رهبری مطرح شده است؛ لذا هر جا که بزرگداشتی برای شهدا برگزار می‌شود باید این سبک زندگی را در نظر گرفت.
وی بیان کرد: یکی از مباحثی که امروز در حوزه سبک زندگی مطرح می‌شود این است که افراد باید به فطرت توجه کنند و جنگ امام حسین(ع) نیز جنگ فطرت بود با طبیعت، طبیعت به‌عنوان یزدیان و فطرت به معنای امام حسین(ع) که نمونه بارز انسانیت و انسان کامل را به نمایش می‌گذارند.
سقاییان‌نژاد با معرفی شهدا به‌عنوان یک سرمایه اجتماعی گفت: باید شناخت مردم از شهدا گسترش و تعمیق یابد و لازم است مردم را با مسایل زندگی و سبک زندگی شهدا درگیر کنیم تا بتواند یک ارتباط منطقی بین شهدا و جامعه ایجاد کند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =


صوت و فیلم

گزارش تصویری