کد خبر : ۳۱۷۰۰ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۱:۵۲ - یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان شد:

مدیران برای وضعیت بیمارستان سیدالشهدا اصفهان پاسخگو باشند

به گزارش خبرنگار مفتاح، عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان در نطق پیش از دستور جلسه علنی وضعیت بیمارستان سید الشهدا را نامناسب اعلام کرد و افزود: این بیمارستان از امکانات مناسبی برخوردار نیست و در شان نامي كه براي آن انتخاب شده و همچنين شهر اصفهان نيست.

* وضعیت بیمارستان سید الشهدا نامناسب است
ابوالفضل قرباني بیمارستان سید الشهدا را يكي از اصلي ترين مراكز اصفهان دانست كه به بيماران سرطاني استان اصفهان و حتي استان هاي همجوار خدمات رسانی می کند و بنابر این نیازمند امکانات خاص و ویژه است.
وی مشکلات این بیمارستان را نداشتن مقاومت و ایمنی لازم ساختمان نداشتن کیفیت لازم در خدمات و سطح بهداشت دانست و گفت: این مسائل قطعا مشكلات فراواني را براي بيماران و همراهان آن ها به وجود مي آورد.
وي ادامه داد: باتوجه به نوع بيماران مراجعه كننده، كيفيت خدمات در سطح مطلوب نيست و حتي بعضا از پذيرش بيماران اورژانسي در شب خودداري مي کنند.
عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان افزود: در اين بيمارستان به وضعيت روحي و رواني بيماران و همراهان آن ها توجه لازم به عمل نمی آید و به همين خاطر درگيري هاي فراواني بين بيماران و همراهان آن ها وجود دارد.

*وظیفه مجلس تصویب قوانین برای نیازهای جامعه است
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه۱۰آذر سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس، با تصویب مجلس شورای اسلامی، روز مجلس نامگذاری شد اظهار داشت: پس از انقلاب، مجلس شورای ملی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داد اولین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ خرداد سال ۱۳۵۹ با پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خمینی(ره) شروع به کار کرد.
رضا امینی اظهار داشت: براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران مجلس شورای اسلامی محلی است برای تدوین نظام ارزشی مورد قبول جمهوری اسلامی ایران و تهیه و تصویب قوانین اسلامی برای کلیه نیازهای جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی،تبلیغی، نظامی، اخلاقی و قضایی.
وی توضیح داد: مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ تیر سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده واحده‌ای، روز ۱۰ آذر ماه، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و سیاستمدار متعهد آیت الله سید حسن مدرس را به عنوان روز مجلس نامگذاری کرد.

*صدور پروانه ساختمان 37مرحله ای شد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان امروزدر نطق پیش از دستور خود در شورا با اشاره به پیچیدگی بروکراسی اداری در شهرداری هاگفت: رضایت مندی مردم باید محور قرا ر بگیرد در گدشته صدور پروانه ساختمان در در ده مرحله انجام می شد، که متاسفانه امروزبه ۳۷ مرحله رسیده است واین در حالی که در شهرهایی چون مشهد ،شیراز و تبریز یک دوم این مراحل را می گذرانند.
سید کریم داوودی با تاکید به این که ما در اصفهان مبنای فکریمان عدم اعتماد به یکدیگر است، مگر خلافش ثابت شود.
وی افزود: با این سیستم خواب سرمایه را داریم. قرار بود۲۰درصد هزینه صرف صدور پروانه شود که با این روند به دوبرابر می رسد ومردم باید این هزینه بدهند نه انبوه ساز.شهر سازی ونظام مهندسی باید در مورد صدور پروانه این مراحل را تجمیع کنند ویا حذف کنند تا کار برای مردم راحتر بشود.
داوودی در ادامه با تشکر از شورای نظارت شهرداری منطقه ۲و۹گفت: باید با باغهای غرب برخورد منطقی کرد نه قهر آمیز. و در این بحران بی آبی وضعیت آنها را ساماندهی کرد. همچنین برای اتقال گارگاهای و مشاغل مزاحم شهری در منطقه دو، تسهیلات برای تغییر کاربری زمین ها بدهند تا بشود این گارگاه ها را منتقل کرد.

*باید در مناطق محروم زیر بنایی برنامه ریزی شود
سردار کریم نصر اصفهانی نیز در نطق خود با اشاره به زمان بوجه ریزی نسبت به توجه به مناطق محروم شهری تذکر داد و گفت: باید در مناطق محروم به صورت زیر بنایی برنامه ریزی کرد وموضوع خود کفایی را در این مناطق مدنظر قرار داد.سردار نصر در ادامه گفت: باید در مورد ساختمان سازی آینده نگر بود وبا دلسوزی بی جا با آن برخورد کرد.باید در مناطق محروم نیز این امر فرهنگ سازی شود و ساختمان سازی به صورت اصولی صورت بگیرد، تا در آینده مشکلی برای همین مناطق به وجود نیاید وبه راحتی بتوانند سقف اضافه کنند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دوازده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری