کد خبر : ۲۵۹۰۷ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۱۲:۱۹ - سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
وزیر بهداشت در مراسم آغاز سال تحصیلی:

محیط دانشگاه اسلامی باید نشاط‌آفرین باشد/ دانشگاه‌ها به اخلاق نیاز دارند

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی‌‌زاده هاشمی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی کشور در دانشگاه تهران گفت: در کنار تمام اقداماتی که از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد علمی کشور است و به همین دلیل باید در بکارگیری نیروها نیز متفاوت عمل کند. درهای این دانشگاه باید به سوی تمام ایرانی‌ها باز باشد و به بهترین افراد کرسی داده شود.

وی ادامه داد: ای کاش در این مراسم آغاز سال تحصیلی، تعداد بیشتری از دانشجویان در جمع حضور داشت، به همین دلیل بد نیست برای سال آینده حضور پرشور دانشجویان ریشه‌یابی شود.

هاشمی گفت: آنچه از اهداف نظام متوجه شده‌ام، محیط دانشگاه باید امیدآفرین، پرنشاط و پرشور باشد. باید فرصت‌ها را برای دانشجویان ایجاد کرد تا دانشجویان، دانشگاه را خانه خود بدانند.

وزیر بهداشت افزود: برخی‌ها ممکن است تصور کنند دانشگاه اسلامی محیط نشاط‌‌آوری نیست، اما این گونه نیست و دانشگاه‌های علوم پزشکی باید در اختیار دانشجویان باشند و اگر خطایی از آنها سر زد به چشم سرمایه به آنها نگاه شود و در جهت رفع مشکلات آنها اقدام شود.

وی تصریح کرد: در شرایط حساس فعلی که کشور در آن قرار دارد، علم‌آموزی، دانش و فناوری نیاز است و آنچه در زندگی بشر می‌‌ماند، اخلاق و علم است و مقام و پست و ثروت رفتنی است.

هاشمی گفت: در طول تاریخ کشور دیده شده که مردم اسیر افرادی بوده‌اند که بی‌مرام و بی‌اخلاق بوده‌اند، در حالی که در اسلام چیزی جز اخلاق وجود ندارد. در حال حاضر، اخلاق نیاز فعلی ماست و صرفنظر از اینکه دیگران چه کرده‌اند و پرهیز از فرافکنی‌های موجود باید به آینده کشور امیدوار باشیم.

وی ادامه داد: کشور ما به دلیل منابع بالایی که دارد بدون شعار در شرایطی است که دنیا به آن احتیاج دارد و این در حالی است که وزارت بهداشت در یک سال گذشته درگیر طرح تحول نظام سلامت بوده و در حوزه پژوهش و آموزش برنامه‌ها را تدوین کرده است.

وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان ورودی سال تحصیلی جدید گفت: به عنوان یک دوست می‌گویم که فرصت‌ها مثل ابر بهاری بسیار سریع می‌گذرند و باید طوری عمل کنید که غصه گذشته را نخورید، این در حالی است که دانشجویان باید نسبت به گذشته بسیار محکم و مقاومتر باشند واز موقعیت‌هایی که وجود دارد به راحتی نگذرند.

هاشمی جهل را بدترین بلا دانست و گفت: در منطقه ما کسی تصور نمی‌کرد عده‌ای با عنوان دین رفتارهایی انجام دهند که در تاریخ سابقه نداشته باشد،‌ کنیز بفروشند، برده‌داری کنند و خلیفه منصوب کنند و جنابت‌هایی انجام دهند که بدتر از دوران چنگیز باشد.

وی همچنین بر توجه دانشجویان به سلامتی تأکید کرد و گفت: کم‌تحرکی، دشمن سلامتی شماست و ورزش به تقویت اراده کمک می‌کند.

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری