به گزارش مفتاح و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار" مهدی معصوم بیگی" در گردهمایی با هیئت های مذهبی شهر اصفهان که در خیمه گلستان شهدای این شهر برگزار شد به تبیین جنگ نرم دشمن بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: امروز عاشورا و مهدویت دو اصل مهم و اساسی در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به شمار می آیند چرا که دشمن می داند تا زمانی که مردم ما به این موضوعات اعتقاد و باور قلبی دارند هیچ قدرتی قادر نیست خللی در اراده آن ها به وجود آورد.

وی شبهه افکنی در خصوص اصول و اعتقادات مردم ایران را ماموریت مهم دشمن در جنگ نرم عنوان کرد و افزود: محرم و صفر فرصت بسیار ارزشمندی است که می توانیم با استفاده از آن جوانان کشور را در برابر این نبرد نابرابر مقاوم کرده و از آسیب ها و تهدید ها مصون نگه داریم .

توجه به محتوای مراسم عزاداری

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هیئت های مذهبی نقش مهمی در هدایت جوانان دارند گفت: بایستی محتوای مراسم ابا عبدالله (ع) واقعی، جذاب و اثرگذار باشد و از پرداختن به موضوعات سطحی و فاقد سند خودداری شود ، ضمن اینکه مراقب باشیم عزاداری های با بدعت و خرافات نیز همراه نباشد.

سردار معصوم بیگی، بر پرهیز از هرگونه اختلاف در بین هیئت های مذهبی تاکید کرد و بیان داشت: نباید کوچکترین اختلاف و کدورتی در هیئت های مذهبی وجود داشته باشد و بایستی کارها خالص، با نیت پاک و مطهر برای خداوند و امام حسین (ع) انجام شود تا ان شاء الله شاهد اثرگذ اری خوب آن ها در جامعه باشیم.

نظم و انضباط در هیئت ها

فرمانده انتظامی استان اصفهان، نظم و انضباط مراسم اباعبدالله (ع) را از مهمترین نکات برشمرد و اظهار داشت: معتقدم به همان میزانی که هیئت ها دارای نظم و انضباط باشند، برشکوه و عظمت آن ها افزوده شده و مورد استقبال بیشتری از سوی مردم قرار می گیرند.

وی افزود: چندین سال است که نیروی انتظامی نظم و امنیت مراسم اباعبد الله و دستجات عزاداری را به خود هیئت ها واگذار کرده که این طرح آثار بسیار خوبی نیز به همراه داشته و امسال هم همین روند دنبال می شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در طرح مذکور نیروهایی از درون هیئت های مذهبی تحت عنوان "پلیس یاران محرم" معرفی و این افراد با به تن کردن کاور مخصوص ضمن برقراری نظم و امنیت هیئت ها، هماهنگی های لازم را با ماموران انتظامی انجام می دهند و در واقع آنان حلقه واسط بین پلیس و هیئت های مذهبی هستند.

خدمات ویژه پلیس به هیئت های مذهبی

سردار معصوم بیگی، از خدمات ویژه پلیس اصفهان به هیئت های مذهبی در حوزه انتظامی و ترافیکی خبر داد و گفت: علاوه بر همیاران محرم، تمامی کلانتری ها و پاسگاه ها نیز آماده خدمت رسانی در این ایام هستند و هر زمانی که به حضور و خدمات پلیس نیاز باشد هیئت ها می توانند با شماره تلفن 110 و شماره تلفن کلانتری ها و پاسگاه ها که در اختیار آن ها است تماس گرفته و مشکل خود را با ماموران پلیس در میان بگذارند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام لازم صورت گیرد.

رعایت نکات لازم، هنگام عبور دستجات عزاداری در خیابان ها

وی با بیان اینکه تردد دستجات عزاداری در خیابان ها نباید باعث مسدود شدن خیابان ها و چهارراه ها و ایجاد مزاحمت برای مردم شود اظهار داشت: از مسئولان هیئت های مذهبی می خواهم که در هنگام قبل از آوردن دستجات به خیابان ها و همچنین احداث ایستگاه های صلواتی و توزیع نذورت بین مردم هماهنگی و همکاری لازم را با ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: به هیئت های عزاداری توصیه می کنیم هنگام شب در ابتدا و انتهای دستجات عزاداری از علایم هشدار دهنده استفاده کنند تا خدای نکرده خودروهای عبوری با دستجات برخورد نکنند.

پیش بینی لازم برای اطفای حریق در مکان هایی که مراسم برگزار می شود و عدم استفاده از طبل ها و تجهیزات گوش خراش در دستجات عزاداری که باعث سلب آسایش از افراد کهنسال و بیماران می شود از دیگر توصیه های سردار معصوم بیگی به عزاداران سید و سالار شهیدان بود.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان بر رعایت حجاب و عفاف و حفظ حرمت این ایام تاکید کرد و با بیان اینکه محرم، بهار امر به معروف و نهی از منکر است اظهار داشت: معتقدم بخش عمده ای از بدپوششی ها به دلیل غفلت انجام می شود و بنابر این از خواهران مؤمن و عزادار می خواهم که با زبان نرم و با مهربانی به این افراد تذکر داده و فلسفه قیام اباعبد الله (ع) و آداب شرکت در مراسم عزاداری برای آن حضرت را تبیین کنند.

هشدار در خصوص سوء استفاده کلاهبرداران سایبری از ماه محرم

سردار معصوم بیگی به موضوع فعالیت کلاهبرداران سایبری در این ایام اشاره کرد و گفت: برخی از کلاهبرداران و شیادان با سوء استفاده از احساسات مردم اقدام به طراحی سایت های جعلی و هدایت مردم به این سایت ها کرده و با سرقت اطلاعات بانکی قربانیان خود حساب های آن ها را خالی می کنند که در این خصوص از شهروندان می خواهم مراقب این گونه کلاهبرداری ها در فضای مجازی نیز باشند.

این مقام ارشد انتظامی، عشق و ارادت مردم اصفهان به امام حسین (ع) را بی نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: هدف همه ما تکریم و تعظیم شعائر اسلام و احترام به اهل بیت پیامبر (ص) است و امیدوارم با هماهنگی های خوبی که وجود دارد شاهد عزاداری های باشکوه و در خور شأن استان اصفهان که بیش از 23 هزار شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی