کد خبر : ۹۰۹۹۸ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۳:۳۷ - دوشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
  با مشارکت جمعیت هلال احمر استان اصفهان انجام شد؛

مانور سراسری پدافند پرتویی حضرت روح الله (ره) در کاشان برگزار شد

 

 

به گزارش مفتاح، دکتر محسن مومنی هدف از شرکت هلال احمر استان اصفهان در این مانور پرتویی را  ارتقای آمادگی برای مقابله با هرگونه شرایط اضطراری ، حوادث احتمالی و تهدیدات پرتویی در زیرساخت های حساس، عنوان وافزود: تقویت توان تصمیم گیری و هماهنگی در اجرا و اشرافیت بر وظایف و مسئولیت های قرارگاه پرتویی ، ایجاد هماهنگی بین دستگاه های امنیتی و امدادی برگزار شد.

وی همچنین به تقویت و بالا بردن آستانه تحمل خطرپذیری و شناسایی توان دستگاه های اجرایی شرکت کننده پس از برگزاری این مانور یک روزه اشاره کرد و افزود: مانور پرتویی حضرت روح الله شامل ۹ کارگروه بود که با محوریت قرارگاه تاکتیکی پدافندپرتویی کاشان انجام شد.

مومنی با بیان اینکه ازجمله کارگروههای مهم دراین مانور «کارگروه جستجو و نجات ، تخلیه ، اسکان و مراقبتهای جمعی قرارگاه تاکتیکی» است ، تصریح کرد : در این مانور 20 شعبه جمعیت هلال احمر استان به استعداد 70پرسنل، 120نجاتگر، 24 دستگاه خودرو کمک دار، 3 دستگاه آمبولانس، 2دستگاه خودرو نجات، 2 دستگاه خودروارتباطات، 120دستگاه چادر و 2 دستگاه چادر AMP مشارکت و همکاری داشتند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان اظهار داشت : تجربه ثابت کرده است که به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه ،نیروهای آموزش دیده مردمی در مرحله اول با توجه به آموزشهای از قبل دریافت شده می توانند نقش بزرگی در کاهش آسیب ها و خساراتهای مالی و جانی ایفا کنند.

گفتنی است مانور پدافند پرتویی حضرت روح الله در روزهای سوم و چهارم مهرماه با محوریت قرارگاه تاکتیکی پدافندپرتویی در کاشان برگزار شد .

منبع: روابط عمومی هلال احمر

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری