20:59 1398/04/22

به گزارش مفتاح فتح‌اله معین صبح امروز در نشست نمایندگان شورای شهر شانگهای و اصفهان اظهار کرد: طبق توافقات انجام شده سفر اتباع چینی به ایران بدون ویزا انجام خواهد شد‌ که این می‌تواند زمینه‌ساز معرفی هرچه بهتر ایران باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: همان طور که شانگهای پایتخت چین نیست اما اثر زیادی بر اقتصاد این کشور دارد اصفهان نیز پس از تهران مهم ترین شهر کشور است، اصفهان یکی از صنعتی‌ترین و پرجمعیت‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.

کودکان در جاده ابریشم، امسال در نمایشگاه فیلم کودک

فریده روشن عنوان کرد: اصفهان یکی از اعضای شهرهای خلاق یونسکو است و با 197 رشته صنایع دستی فعال بیشترین درصد صنایع دستی را به خود اختصاص داده است، 37 شهر عضو مجموعه شهرهای خلاق یونسکو هستند و درخواست کرده‌ایم تا این شهر مرکز شهرهای خلاق جهان اصفهان باشد.

عضو شورای شهر اصفهان ادامه داد: دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان که به ثبت یونسکو نیز رسیده در اصفهان قرار دارد و در این دوره که از 28 مرداد آغاز می‌شود قصد داریم تا برنامه کودکان در جاده ابریشم را برگزار کنیم، در کنار جشنواره نیز نمایشگاه صنعت سینما برگزار خواهد شد تا اصفهان را به عنوان قطب صنعت سینما معرفی کنیم و از سوی دیگر به دنبال آن هستیم تا به عنوان شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف انتخاب شویم.

مردم ایران با فرهنگ چین آشنا هستند

کوروش محمدی با اشاره به اهمیت شناخت فرهنگ دو کشور اظهار کرد: مردم ایران اهل مطالعه هستند و شناخت خوبی از چین و شانگهای دارند اما به نظر می‌رسد شناخت مردم چین از فرهنگ ایران زیاد نباشد و انتظار داریم تا در این راستا زمینه‌سازی شود.

عضو شورای شهر اصفهان افزود: اصفهان برای رسیدن به یک افق بلند با عنوان طرح اصفهان 2020 گام بلندی را برداشته و به دنبال آن است تا در سال 2020 تعامل خوبی را با کشورهای خارجی و به خصوص چین در همه زمینه‌ها داشته باشد و در این سند چشم‌انداز زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی را تعریف کند که دراین راستا از پیشنهادات و تجربیات چین استقبال خواهد کرد.فارس

مطالب پیشنهادی