کد خبر : ۳۱۶۰۸ دسته : ورزشی , تاریخ انتشار : ۱۰:۲۲ - پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی

فدراسیون فوتبال ایران حمله رژیم صهیونیستی به فدراسیون فلسطین را محکوم کرد

به گزارش مفتاح به نقل از ایرنا، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

هنوز اقدام نظامی رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه از خاطرمان پاک نشده بود که این رژیم اقدام نادرستی دیگر در نقض قوانین و مقررات بین المللی و آن هم در مورد ورزش انجام داد.

حمله نظامی به ساختمان فدراسیون فوتبال فلسطین به بهانه های واهی، همانند اقدامات قبلی آنها بی منطق و به دور از روح ورزش و قوانین صریح اساسنامه فیفا است که دخالت سیاست و اقدامات نظامی در ورزش فوتبال را محکوم و غیر قابل قبول دانسته است.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز انزجار از اقدامات انجام شده در قبال فدراسیون فوتبال فلسطین و محکوم کردن این اقدام که بر خلاف روح ورزش است، امیدوارست جامعه جهانی و به خصوص جامعه فوتبال نسبت به آن واکنش نشان دهد تا از این طریق حریم ورزش و بخصوص فوتبال برای همه کشورها حتی در زمان جنگ هم به رسمیت شناخته شود.

این تعرض در حالی اتفاق افتاد که پرچم فیفا بر روی ساختمان فدراسیون فوتبال فلسطین برافراشته شده بود.

پس از این اقدام ناشایست توسط ارتش رژیم صهیونیستی، روسای فدراسیون های جهانی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) نیز واکنش نشان داده و این اقدام را محکوم کردند.

‘ژوسف سپ بلاتر’ رئیس فیفا، ضمن محکوم کردن تجاوز نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر قدس به مقر فدراسیون فوتبال فلسطین در الرام واقع در شمال شهر اشغالی قدس اعلام کرد: فدراسیون بین المللی فوتبال نسبت به این اقدام ساکت نمی ماند و اسراییل را مجازات خواهد کرد.

بلاتر تصریح کرد: حمله و یورش به ساختمانی که پرچم فیفا بر روی آن بر افراشته شده است، غیر قابل قبول است. حمله به فدراسیون فوتبال فلسطین اقدامی وحشیانه و غیر قابل قبول است.

روز گذشته جمعی از نیروهای امنیتی ارتش رژیم اشغالگر قدس مجهز به سلاح به فدراسیون فوتبال فلسطین یورش برده وشروع به بازرسی و همچنین توهین به کارمندان فدراسیون فوتبال فلسطین کردند.

ورزشی(1)**3783**1908

انتهای پیام /*

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری