امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

به گزارش مفتاح وبه نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در گفتگوی هفتگی با رادیو اصفهان ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر، اظهار کرد: در هفته گذشته ضد عفونی کردن معابر عمومی و مترو، تاکسی و پایانه ها و ... انجام شده و تا زمانی که نیاز باشد به طور مرتب انجام می شود، در ضد عفونی کردن معابر عمومی اولویت را با اطراف بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز درمانی فعال گذاشته ایم.

وی تصریح کرد: از هفته گذشته اقدامات لازم را در سکونتگاه های غیررسمی آغاز کردیم، آموزش و توزیع بسته های آموزشی و ضدعفونی کننده را در اولویت قرار داده و بسته های حفاظتی و آموزشی را میان کودکان کار با همکاری انجمن های مردم نهاد تخصصی توزیع کردیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این اقدامات در هفته جاری بیشتر می شود،‌ ادامه داد: برای هماهنگی بیشتر، جلسات ویژه بحران شهر را در شهرداری برگزار کردیم تا نحوه همکاری با سایر نهادها مورد بررسی قرار گرفته و هماهنگی های بیشتری صورت بگیرد.   

وی با بیان اینکه خدمات شهری به صورت مستمر و دائمی است و فعالیت های اصلی شهرداری تعطیل بردار نیست، ادامه داد: پروژه های عمرانی و ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری فعال بوده و در هفته جاری خدمات غیرحضوری شهرداری را اطلاع رسانی گسترده می کنیم.

نوروزی ضمن درخواست از مردم برای مراجعه کمتر به شهرداری مگر در موارد ضروری، تاکید کرد: پرداخت عوارض اتومبیل، نوسازی و کسب و پیشه و مواردی از این قبیل مراجعه کنندگان زیادی دارند و شهروندان به جای پایان اسفند می توانند تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده برای این کارها مراجعه کنند.

وی با اشاره به اخذ پروانه های ساختمانی، اضافه کرد: طی نامه ای از شورای شهر خواسته ایم که مردم برای اخذ پروانه های ساختمانی تا پایان اسفند بتوانند به شهرداری مراجعه و نسبت به تعیین تکلیف هزینه ها و نحوه محاسبات آن اقدام کنند اما برای کارهای اداری مربوطه تا پایان تیرماه مهلت دارند؛ بنابراین متقاضیان پروانه در حال حاضر تنها برای تعیین میزان قابل پرداخت و نحوه پرداخت و روشن شدن حساب و کتاب های خود تا پایان اسفند به شهرداری مراجعه کرده و برای سایر امور تا پایان تیرماه مهلت دارند.

شهردار اصفهان با اشاره به روز درختکاری تاکید کرد: روز چهارشنبه هفته گذشته به احترام تلاش همه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی نهال امید و زندگی را به همراه رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و رییس کمیسیون بهداشت و درمان شورای شهر در بیمارستان خورشید کاشتیم و به تلاشگران عرصه سلامت قول دادیم بنای یادبود و یا تندیس نمادین ایثار و تلاش همه پزشکان و کادر درمانی را طراحی و نصب کنیم.

مطالب پیشنهادی