کد خبر : ۳۱۴۹۵ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۲:۵۷ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
اصفهان دروازه گردشگری ایران

صنعت گردشگری، شاه کلید قفل بیکاری استان

به گزارش خبرنگار مفتاح رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در اتاق بازرگانی اصفهان جلسات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت به دفعات برگزار شده است که در این شورا مسائل مهم اقتصادی استان مطرح و بررسی می شود.
خسرو کساییان ادامه داد: تاکنون  حاصل ۱۷جلسه شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی استان اصفهان ۲۷۶ مصوبه بوده است که ۸۶ درصد مصوبات استانی و ۱۱۰ مصوبه دیگر ملی است.

وی اذعان داشت:  تعداد زیادی از جلسات و مصوبات مربوط به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن اظهار تاسف از اینکه زیرساخت های توسعه گردشگری در استان اصفهان ناقص است گفت: به طور مثال هتل های استان اصفهان تنها نام چهار یا پنج ستاره را یدک می کشند و کیفیت مطلوب را ارائه نمی کنند.

کساییان در ادامه از برگزاری همایشی با عنوان «معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری استان اصفهان» در  روز چهارشنبه  5آذر خبر داد و افزود: این همایش به منظور ترغیب سرمایه گذاران در صنعت گردشگری و معرفی 50پروژه در این راستا است.

وی خاطرنشان کرد: در همایش مذکوراز کتاب تاریخ حِرف، صنایع و تجارت استان اصفهان از دوران باستان تا انقلاب اسلامی رونمایی می شود که این کتاب در ۶جلد چاپ شده است.

استان اصفهان دروازه گردشگری ایران است
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: استان اصفهان دروازه صنعت گردشگری است زیرا درپنج دهه گذشته ساختار مناسب فرهنگی آن باعث توسعه گردشگری آن شده است.
مسعود گلشیرازی ادامه داد: صنعت  گردشگری در استان می تواند شاه کلید حل معضل بیکاری باشد اما  متاسفانه تاکنون از این فرصت بهره برداری نشده است.
وی تصریح کرد: درست است که اصفهان قطب صنعتی کشور است اما درصد بیکاری آن از میانگین کشوری بالاتر است و تنها راه خروج از این بحران توجه به حوزه گردشگری است.

شهرداری اصفهان موثرترین رکن در حوزه گردشگری است
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: شهرداری اصفهان یکی از تاثیرگذارترین ارگان ها در حوزه گردشگری است و با تصویب شورای شهر اصفهان عوارض هتل سازی اصفهان به مدت ۳ سال مشمول معافیت مالیاتی شد ه است.
گلشیرازی عنوان کرد: در همایش روز چارشنبه 5 آذر، ۵۱ پرونده سرمایه گذاری به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان معرفی خواهند شد و بیش از ۲۵۰سرمایه گذار از داخل و خارج استان به این همایش دعوت شده اند.
دبیرکل اتاق بازرگانی استان اصفهان نیز در خصوص برگزاری همایش«معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری استان اصفهان» در روز 5آذر گفت: این همایش با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان، استانداری، شهرداری اصفهان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز خدمات سرمایه گذاری سازمان اقتصاد و امور دارایی برگزار می شود.
سیداسماعیل محمودی اذعان داشت: معرفی ۵۰پروژه گردشگری، تقویت زیرساخت های گردشگری و آشنایی با فعالان این صنعت از اهداف مهم برگزاری این همایش است.

وی افزود: برای سخنرانی در این مراسم از رئیس سازمان گردشگری کشور، متخصصان حوزه گردشگری ،وزیر و معاونان وزارت اقتصاد امور دارایی، صندوق توسعه ملی، فعالان اقتصادی و مسئولان حوزه های خدمات گردشگری در سطح استان و کشور دعوت شده است.

از هر 11 مورد شغلی یک مورد با صنعت گردشگری مرتبط است
در ادامه این نشست نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان گفت: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان اصفهان در قالب چهار کمیته طرح و برنامه، توسعه سرمایه گذاری و زیرساخت، کمیته روابط عمومی و امور بین الملل و فرهنگ و آموزش فعالیتهای اجرایی خود را انجام می دهد.
علی کرباسی زاده اذعان داشت: طبق آمار جهانی از هر ۱۱فرصت شغلی، یک مورد آن به طور مستقیم به صنعت گردشگری مرتبط است و صنعت گردشگری جذب اشتغال بالایی دارد.

وی توسعه گردشگری را مبحثی فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و آمریکا بیشترین درصد گردشگران ما را تشکیل می دهند که گردشگری آنها بیشتر در زمینه فرهنگی است.
نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: استان اصفهان هنوز تا ارائه خدمات مطلوب به گردشگران فاصله زیادی دارد و فرهنگسازی زیادی در این زمینه لازم است.
کرباسی راده تاکید کرد: تنها راه صادرات فرهنگ اسلامی و مذهب اسلام رفتار اسلامی و انسانی با گردشگران خارجی است و باید با عمل دین را صادر کرد نه با زبان.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =


صوت و فیلم

گزارش تصویری