کد خبر : ۲۵۹۵۸ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۹:۰۱ - چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی

شیوه‌های شکار انسان در تشکیلات بهائیت

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان، “تبلیغ”، مفهومی است با گستره ای از مصادیق که در طول تاریخ همواره با انسان همراه بوده و ابزاری است برای شناساندن و ایجاد شناخت. البته این ابزار همچون شمشیری دولبه است که  همزمان می تواند از یک سو گشایشگر و گره گشا در صحنه نبرد فرهنگی باشد و از سوی دیگر از پای در آورنده فرهنگ فرد، گروه و جامعه ای باشد که آن را به کار گرفته است. برای  دریافت شیوه های جذب مخاطب در فرقه بهائیت گفتگویی را با سیدکاظم موسوی، مدیر موسسه مطالعاتی روشنگر و مدیر مسئول مجله “شفافیت” انجام داده ایم که مشروح ان را می خوانید .

فرقه تشکیلاتی بهائیت برای جذب مخاطب از چه روش هایی بهره می گیرد؟

جریان استکبار جهانی، گروه های سیاسی، شرکت های چندملیتی و… با درک توانایی تاثیرگذاری رسانه بر ذهن مخاطب از آن به عنوان راهبردی ترین حربه برای تاثیر ذاری بر اذهان جامعه هدف در راستای تحقق اهداف شوم خویش بهره گرفته اند. قدرت های سلطه برای مغلوب ساختن جوامع اسلامی در منطقه خاورمیانه به جنگی نابرابر روی آورده اند و علاوه بر تسلط بر منابع سرزمینی با به استخدام درآوردن گروه های تروریستی، در یک جنگ نیابتی با استفاده از  بنگاه ها و شبکه های توانمند رسانه ای خود، در پی تغییر سبک و معیار زندگی اسلامی هستند.

فرقه سازی و ایجاد جریان های انحرافی نیز، یکی از اقداماتی است که قدرت های سلطه در این مسیر انجام داده اند. یکی از این فرقه ها و مسلک ها،  تشکیلات ضاله”بهائیت”  است که از سوی سازمان های جاسوسی و  قدرت های سلطه و با هدف مقابله با اسلام ساخته شده است. این تشکیلات با بهره گیری از امکانات رسانه ای در کلیه حوزه ها در این جنگ نیابتی در خدمت قدرت های استعماری قرار گرفته است.

این تشکیلات توسط مدعی دروغین پیامبری “میرزا حسینعلی نوری” معروف به “بهاءا…” راه اندازی شد که بعدها پا را فراتر نهاد و مدعی خدایی نیز شد و برنامه های تبلیغی این فرقه را بر پایه سه عنصر اصلی یعنی ثروت، حسن خلق و امیال نفسانی بنا نهاد.

 

آیا شکلگیری موج بیداری اسلامی توانست روی نفوذ جریان بهابیت در میان مسلمانان تاثیراتی داشته باشد؟

خوشبختانه با شکل گیری موج بیداری اسلامی در جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه -که ناشی از صدور اندیشه انقلاب اسلامی به جهان بوده است- زمینه های رشد این جریان انحرافی به شدت کاهش یافت و این امر نشان دهنده آن است که حاکمیت جهل، سازش و تقلید از غرب بر فضای فرهنگی جهان اسلام کمرنگ شده و  روح آگاهی، خودباوری، ایستادگی، جهاد فکری و عملی در برابر صهیونیسم جهانی منبعث از اسلام ناب محمدی(ص) در حال گسترش و رشد است.

امروز ، اندیشه های اسلامی ناب و آگاه، دیگر حاضر به پذیرفتن سیستم ها و ایدئولوژی های وارداتی غرب نیستند، لذا شرایط مناسب و فضای چندانی برای تبلیغ فرقه بهائیت و نظایرآن وجود ندارد. گسترش روزافزون این موج بیداری اسلامی، حاکی از افول ایدئولوژی و قدرت غرب در کلیه عرصه ها، نه تنها در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان و به ویژه در خود غرب است. این نکته را نیز باید افزود که حمایت آشکار قدرت های استکباری و استعماری از  تشکیلات بهائیت و اینگونه فرقه های ضاله، هرگونه تردید نسبت به وابستگی آن به نظام سلطه جهانی را از اذهان می زداید.

مناسبات درون فرقه ای به گونه ای طراحی شده است که به هیچ گاه اجازه تفکر و تعمق به اعضا داده نمی شود و عضو به علت مشغله و مسئولیت های سنگین و بعضا گوناگون نمی تواند به آنچه در پیرامون اش می گذرد متمرکز شده و بیندیشد. با توجه به این تاکتیک است که سرکردگان فرقه ها و تشکیلات بهائیت می توانند اعضا را مانند روبات برده برنامه ریزی کرده و هر آنچه را که به مصلحت دانسته وارد میدان سازند.

 

بهائیت برای بقا و ادامه راه خود روی چه محورهایی استوار شده است ؟

ثروت و دارایی: تلاش برای کسب ثروت و دارایی در هیچ جامعه و فرهنگی، نکوهش نشده و در جامعه ایرانی هم چنین است اما نکته اینجاست که تشکیلات بهائیت از این ثروت در راه توسعه شکاف عقیدتی در میان مسلمانان بهره گیری می کند به طوری که شکارچی های این تشکیلات با شناسایی افراد مستمند و نیازمند، اقدام به صید طعمه های جدید برای فرقه کرده و آنها در این مسیر از شیوه های گوناگونی استفاده می کنند؛ طعمه ای درمانده از تسویه حساب بیمارستان می یابند و دیگری را برای گذران روزمره زندگی و محتاج به شغلی، آن یکی درمانده در پرداخت هزینه های سنگین دارو و زندگی، دیگری را گرفتار در پرداخت دیون و… این دلسوزی ها از سوی شکارچیان تشکیلات بهائیت که در لباس دایه مهربان تر از مادر ظاهر می شوند درواقع، چیزی جز شیادی و نفاق نیست و این خدمات، تنها با هدف جذب این دسته افراد به فرقه و سوءاستفاده از آنها ارائه  می شود که نیتی بسیار پلید و شوم است. این تشکیلات با هدف جذب هرچه بیشتری جوانان و نوجوانان در محیط های آموزشی، تفریحی و شغلی وارد شده و با ترفندهای دوستی، ایجاد شبهات اعتقادی، به کارگیری كلمات و جملات زيبا و دلفريب و… به تبلیغ پنهان می پردازد. بهره گیری از رسانه های تصویری و شبکه های ماهواره ها را نیز باید به این روش ها افزود.

از دیگر اقدامات این فرقه تشکیلاتی، ترویج اندیشه فمنیسم همراه با قبح شکنی و اباحه گری است تا پایه های مستحکم خانواده را به چالش کشیده و اساسی ترین نهاد اجتماع را تضعیف و کمرنگ سازند. در اين باره مي‌توان به ترویج بدحجابی، بدپوششی، اباحه‌گري‌ها و آلوده سازی خانواده ها با انواع اقدامات نامشروع موجود در رفتارهای فردی بهائیان که از طریق ماهواره های فارسی زبان در قالب فیلم و سریال به صورت  نامحسوس ترویج می شود، اشاره کرد.

حامیان این تشکیلات درصددند با استمداد و کمک عناصر خودباخته، بتوانند بهائیانی را که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از کشور گریخته بودند تحت پوشش فرهیخته و سرمایه گذار، مجدداً به صحنه اجتماعی کشور وارد سازند و با تسلط بر حوزه فرهنگ و اقتصاد، اهداف شوم خود را در راه نابودی اسلام محقق سازند که در این راستا می توان به الگوسازی برخی افراد و چهره کردن آنها در عرصه‌هاي گوناگوني همچون هنر، ورزش، علم، صنعت، مطبوعات، خدمات اجتماعي و… اشاره کرد.

بنابرین، مسئولین فرهنگی کشور باید به جد وارد عرصه شده و پس از شناسایی شکاف های فرهنگی و نقاط ضعف، با استفاده از ابزارهای مناسب و نظارت صحیح بر عملکرد مدیران و نهادهای مربوطه مانع آسیب پذیری جامعه شوند.

حسن خلق: شیوه دیگری که تشکیلات بهائیت در مناسبات درون فرقه ای در دستورکار خود قرار داده، لزوم برخورداری اعضا از چهره  ای غیرواقعی در میان اجتماع میزبان است.

از آنجایی که اعضای فرقه تشکیلات بهائیت می دانند در میان جامعه مسلمین مقبولیتی ندارند همواره با سوءاستفاده از قانون تقیه، اعتقادات خود را مخفی نگه می دارند و طبیعی است که تحت این شرایط به احتمال زیاد بیشتر افراد جامعه قادر به تشخیص آنها و کشف نیات پلیدشان نخواهند بود. اعضای تشکیلات بهائیت از این پنهان کاری بهره گرفته و سعی در ارائه چهره ای انسانی و مطلوب در مناسبات خود با جامعه هدف دارند تا بدینوسیله بتوانند افراد ناآگاه -و از منظر خود،  مستعد را یافته- و با ارائه خدمات غیرمتعارف و محب های ساختگی جذب خود کنند.

امیال نفسانی: همانطور که اشاره شد، فرقه تشکیلاتی بهائیت برای نفوذ و رسوخ در لایه های مختلف اجتماع، از به کارگیری کلیه تکنیک هایی که شیرازه اخلاقی جامعه را -با هدف تغییر سبک زندگی اسلامی- از هم بپاشد فروگذار نبوده است لذا شاهدیم که یکی از همه ترین مسائل جامعه اسلامی ما یعنی مقوله حجاب و عفاف را هدف قرار داده و  با اشاعه مدهای جدید و به دور از شأن اسلام و حجاب، هر روز فتنه جدید در این زمینه انجام می دهد. البته آنها در این زمینه نه تنها زنان بلکه مردان را هم هدف قرار داده اند و شیوه آرایش به سبک زنانه را در میان آنها ترویج کرده اند.

ناگفته نماند که اقدامات این تشکیلات صهیونیستی تنها به اینها خلاصه نمی شود و آنها با ترویج موسیقی زیرزمینی در تلاش برای ضربه زدن به فرهنگ و باورهای اسلامی جامعه هستند.

آنچه به آن اشاره شد، تنها گوشه هایی از دست و پا زدن های این تشکیلات وابسته به صهیونیسم جهانی است اما استفاده از ابزار فرهنگی به جهت ضربه زدن به حریف، دو دم دارد اگر ضربه به حریف قدر وارد شود طبق قانون عمل و عکس العمل آن ضربه با شدت بیشتری به سمت بهره گیرنده باز خواهدگشت که آن گاه بسیار جانکاه خواهد بود.

در خصوص تشکیلات بهائیت نیز دقیقا چنین اتفاقی رخ داده است زیرا امروز شاهدیم که منتقدان و روشنفکران در بین جامعه بهائی رشد مناسبی پیدا کرده اند در حالی که در گذشته چنین نبود و در صورت پدیدار شدن جسارت در نقد و یا سرپیچی از دستورات، سریعاً از سوی مرکز بهائیان مستقر در سرزمین های اشغالی فلسطین با واکنشی سخت رو به رو شده و با بدترین حالت ممکن از جامعه بهائی طرد می شدند لیکن امروز چنین نیست  و تعداد منتقدان رو به  افزایش است. رشد سایت های منتقد، انتشار بیانیه بیت العدل در اوایل آذرماه سال 1392به محفل بهائیان شیکاگو، اعلام برائت برخی از اعضای تشکیلات و اسلام آوردن تعداد قابل توجهی از بهائیان در ایران و جهان، مؤید این مطلب است.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =


صوت و فیلم

گزارش تصویری