کد خبر : ۲۶۰۸۸ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۵:۱۹ - پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
سردار حاجی‌زاده:

سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی سقوط اربیل را گرفت/ آمریکایی‌ها به جای داعش مردم عراق را بمباران می‌کنند

به گزارش مفتاح به نقل از جوان انلاین:  سردار حاجی زاده با بیان اینکه حدود 20 ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که جنگ تحمیلی بر ملت ایران تحمیل شد، گفت: هنوز پایه های انقلاب و ارکان کشور کامل نشده بود و هنوز انقلاب نهالی بیش نبود و با ان شرایطی که ما در ارتش داشتیم و سپاهی که هنوز به وضعیت یکه امروز هست شکل نگرفته بود.

وی ادامه داد: ملت ما در عدم آمادگی جنگ را متحمل شدند، بیش از 30 کشور از صدام حمایت کردند و آن روز تنها موضوعی که غرب و شرق شوروی و امریکا روی آن توافق داشتند مثل سالی که شهید بزرگوار مطهری هر دو مثل دو تیغه قیچی عمل کردند و اروپا کشورهای عربی همه به حمایت صدام آمدند. چنین جنگی را علیه ایران راه انداختند و هدف آن دو مسئله اساسی بود یک مقابله با انقلاب و اصل اسلام و دیگری جدا کردن بخش هایی از کشور بود.

فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: پایمردی، استقامت و پایداری این ملت و حفظ انسجام مردم مسلمان پیروی از رهبری خودشان باعث شد که برای اولین بار این معادله به هم بخورد و ما در تاریخ سراغ نداریم که یک عده قلیل با آن شرایط تحریم و مشکلات و حمایت یک طرفه از طرف مقابل بتواند پیروز باشد.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه دفاع مقدس در طول تاریخ کشور ما همواره خواهد درخشید و امروز برای ما عزت بوجود آورده و این عزت و امنیت مخصوص دیروز نبوده امروز هم است و در اینده هم ادامه پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: اینکه می بینیم ما بعد از آن دوره امنیت خوبی در کشور داریم و دشمنان ما دیگر نتوانستند به راحتی محاصره کنند و علیه ما جنگی راه بیندازند، مرهون دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: اگر در آن دوره ملت ما خوب عمل نمی کرد ما بارها و بارها شاهد جنگ بودیم و آن حرکت مقتدرانه ملت شریف و مسلمان ایران و پیروی از ولایت فقیه کشور را بیمه کرد و این شرایط ادامه دارد و ما باید دائما آن را تکرار کنیم ملت ما جوانان ما و آن خاطرات را تکرار کنیم و به یاد بیاوریم و بدانیم نقطه قوت کجاست.

فرمانده هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: دو ماموریت اصلی کل سپاه و به تبع ان نیروی هوایی آن زمان عهده دارد بود. ما هم وظیفه دفاع داشتیم هم وظیفه تشکیل سپاه را داشتیم. یعنی در حین جنگیدن باید سازماندهی می کردیم، آموزش می دادیم، تجهیزات تهیه می کردیم اینها کارهایی بود که معمولا در ارتش های کلاسیک از قبل آماده می کنند و سازماندهی می کنند و بعد وارد ماموریت می کنند. ما در حال ماموریت این کار را می کردیم. رزمندگان ما در طول و پایان جنگ این روش را عهده دار بودند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در آن مقطع یکی از ماموریت ها ما در بخش موشکی زمین به زمین بود که تا آخرین روزهای جنگ وظیفه مقابله به مثل و کاهش شرارت های صدام را داشت، یادآوری کرد: باید از شهید حسن تهرانی مقدم که پایه گذاری موشک های زمین به زمین را در سپاه عهده دار بودند یاد کنیم که از ابتدای سال 63 تا پایان جنگ این روال سازماندهی و تشکیل موشکی و اجرای ماموریت ها ادامه داشت و نتایج آن بر کسی پوشیده نیست.

“بخش دوم در زمینه پدافند بود که در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران ما وظیفه هم تشکیل و هم اجرای ماموریت های پدافندی در مناطق عملیات خود سپاه و در سراسر جبهه را عهده دار بودیم و رزمندگان ما تعداد زیادی از هواپیماها را اصابت قرار دادند. با اجرای این ماموریت ها، سازماندهی و تشکیل و توسعه یگان ها ادامه پیدا کرد تا پایان جنگ و بعد از آن با سرعت بیشتر ادامه داشت.”

سردار حاجی زاده با بیان اینکه عملکرد نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس گویای این توانمندی است، گفت: سه جنگ بزرگ در اطراف ما شکل گرفته و اتفاقاتی که بعد از این جنگ های بزرگ در سوریه و عراق و نا امنی هایی که در پاکستان و افغانستان رخ داده است اما ایران مثل جزیره ای در بین نا امنی ها حضور دارد. در مرزهای ابی و چه خشکی و چه فضای کشور اگر رزمندگان ما نبودند و اقدامات موثر نبود مطمئنا این حرکات آمریکایی ها در منطقه در واقع بهانه ای بوده که نا امنی به داخل کشور کشیده شود.

آمریکایی ها با ایجاد ناامنی مثل جنگ های نرم و جنگ اقتصادی به دنبال تضعیف ایران هستند

وی تصریح کرد: آمریکایی ها مطمئن هستند که با ورود مستقیم در جنگ با ایران موفق نخواهد شد چون هشت سال را دیده اند لذا دنبال این هستند با ایجاد ناامنی مثل جنگ های نرم و جنگ اقتصادی به دنبال تضعیف ما هستند که نهایتا بتوانند صدمه بزنند اما این تلاش موثر نیروهای نظامی و انتظامی ما باعث شده که این نا امنی ها به هیچ وجه به داخل کشور ما رسوخ پیدا نکند و شاه کلید اساسی ما در جنگ هشت ساله بود اگر ما بتوانیم آن را خوب عمل کنیم مطمئنا هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند علیه ما کار کند. یعنی حضور یکپارچه ملت مسلمان با پیروی و اطاعت محض از ولایت فقیه هیچ کشوری نمی تواند کاری بکند. اگر ما انسجام و یکپارچگی را حفظ کنیم و این اطاعت را حفظ کنیم و توجه کنیم به دو لبان رهبری هیچ اتفاق و خطری نمی افتد.

سردار حاجی زاده در پاسخ به سوالی درخصوص ادعای آمریکایی ها جهت مبارزه با داعش گفت: آمریکایی ها استاد جنگ روانی هستند. این حرکتی که اخیرا با تشکیل ائتلاف راه انداخته اند به دنبال این هستند که آنچه که در حافظه ملت ها در گذشته ای نه چندان دور بوجود آمده پاک کنند. مردم یادشان هست که 30 کشور دوست سوریه در ترکیه ائتلاف کردند، این ائتلاف برای چه بود؟ اینها گروه داعش و امثالم بوجود آوردند سلاح و مهمات آنها از کجا آمده؟ آمریکایی ها و کشورهای دیگر در گذشته ای نه چندان دور گفتند که ما حمایت کردیم و آموزش دادیم اینها دست پرورده آنهاست.

“قرار آنها بود که داعش از شمال سوریه باید بغداد را تصرف کند و حکومت مرکزی را ساقط کنند و آن موقع آمریکایی ها به عنوان ناجی بیایند و حاکم منطقه و حاکم عراق شوند. این سناریو اجرا نشد و آمدند در پشت مرزهای بغداد و صامرا گیر کردند و این اتفاق افتاد.”

سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی داعش را گرفت و نگذاشت وارد اربیل شوند

فرمانده هوافضای سپاه با اشاره به مقاومت مرم عراق در شکست داعش گفت: ایران به عراق کمک مستشاری کرد و سریعا نیروهای مردمی عراق را سازماندهی کرد و فتوای آیت الله سیستانی و مراجع عراقی و پایمردی دولتمردان عراقی باعث شکست این سناریو شد. آنهای یکه پول دادند و حمایت کردند آمده اند تا حافظه مردم را پاک کنند حافظه دنیا را پاک کنند در صورتی که این حرکت ها لازم نیست. مردم عراق ارتش عراق و نیروهای مردمی عراق کاملا قادر هستند که این گروه ها را از بین ببرند.

وی افزود: اگر کمکی لازم است باید کمکی از جنس ایران باشد اگر ایران نبود داعش کردستان عراق را می گرفت سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی داعش را گرفت و نگذاشت وارد اربیل شوند. به نیروهای عراق و بسیج آنها کمک کردند. در خبرها می شنویم به جای اینکه نیروهای داعش را بمباران کنند مردم را بمباران می کنند. اینها بازی است.

وی با طرح این سوال که آیا نیازی است که اینها روزی 700 ساعت عملیات پروازی در منطقه انجام دهند؟ اظهار داشت: مناطقی که درگیری در آن وجود دارد شمال عراق است اما آنها بیشتر در مناطق جنوب عراق هستند اینها برای چه اتفاق می افتد؟

سردار حاجی زاده درخصوص آخرین وضعیت پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی نیز گفت: آرکیو یک هواپیمای جاسوسی اسرائیل بود. روزهای اول گفتیم با توجه به مسافتی که طی کرده بود این از کشورهای منطقه به پرواز در آمده بود و بالای 95 درصد محرز بود که از کدام کشور آمده بود. با کار کارشناسی که انجام شد از نظر ما صد در صد مشخص شد که از کدام کشور آمده بود این هم به اطلاع آن کشور رسانده شد. ما در بخش نظامی و دفاعی کار خودمان را انجام می دهیم اما در حوزه سیاسی نیز دوستان مشغولند و کار خوبی انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قائل به این باشید که در ایران و کشورهای اطراف منطقه رژیم صهوینستی و آمریکا جاسوسی نمی کند اینطور نیست حتما این کار می کنند. خبری از زدن این هواپیماها در کشورهای دیگر نیست و این نشان دهنده سختی کار است اما ما این کار را کردیم که نشان از هوشیاری نیروهای سپاهی و ارتشی ما دارد و این کار بزرگی بود هم زدن و هم کشف آن کار ساده ای نبود چرا که این هواپیما چندان بزرگ نبود و پنهانکار و کشف و رهگیری آن توسط دستاوردی دانشمندان ایرانی رخ داد.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری