کد خبر : ۳۱۵۰۰ دسته : ورزشی , تاریخ انتشار : ۱۳:۵۲ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی

سردار آذرنوش : 5 هزار ورزشکار شهید حرفه ای شناسایی شده اند

به گزارش مفتاح به نقل از ایرنا، سردار داود آذرنوش، درباره فعالیت های سازمان بسیج ورزشکاران کشور همزمان با این هفته افزود:این سازمان در امر ورزش در دو بخش فعالیت می کند که بخش نخست آن مربوط به توسعه زیر ساخت های ورزشی و دیگری برنامه های فرهنگی و تربیتی است.

آذرنوش گفت: روز گذشته همزمان با آغاز هفته بسیج یک هزارسالن ورزشی در سطح کشور به طور همزمان در تهران برای استفاده عموم و با حضور مسوولان ورزشی به بهره برداری رسید.

وی درعین اظهارداشت: البته سال گذشته بالغ بر 1400سالن ورزشی در کشور به بهره برداری سیده بود.

رییس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با بیان اینکه اولویت نخست این سازمان در احداث سالن های ورزشی در کشور، افزایش ظرفیت سرانه و اماکن ورزشی کشوراست، تصریح کرد:ازاین طریق دسترسی هابرای عموم نیزآسانترمی شود.

آذرنوش در ادامه به دیگر فعالیت های این سازمان در بخش فرهنگی نیز اشاره کردوگفت:درحال حاضرحدود 5000شهیدورزشکار حرفه ای در دوران دفاع مقدس شناسایی شده اندکه به همین منظورقراراست نخستین گنگره شهیدان ورزشکار کشور سال آینده برگزار شود و در حال حاضر مشغول جمع آوری آثار این شهیدان هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین در پایان امسال کاروان راهیان نور ورزشی ویژه رییسان فدراسیون های ورزشی و قهرمانان مدال آور اعزام خواهد شد.

رییس سازمان بسیج ورزشکاران کشوراظهار داشت : در حال حاضر بالغ بر 140هزار نفر عضو بسیج ورزشکاران هستند که از این تعداد 40درصد آنها را خانم ها تشکیل می دهند، همچنین بالغ بر 22میلیون بسیجی در سطح کشور داریم.

آذرنوش افزود:همچنین دوره های ویژه ای برای مربیان زن بسیج به منظور ترویج اخلاق در ورزش در مشهد برگزار کردیم ودر آینده نزدیک هم برای 200مربی مرد حرفه ای نیز یک دوره چهار روزه در مشهد برگزار خواهیم کرد.

وی در عین حال گفت: امروز نیز کانون مرکزی فدراسیون های ورزشی در تهران افتتاح می شود البته درحال حاضردرتمامی فدراسیون ها ی ورزشی دفتر بسیج داریم اما این کانون به منظور توسعه فعالیت های ورزشی بیشتر است.

ورزشی**9250**1590

انتهای پیام /*

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 13 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری