کد خبر : ۲۶۷۹۱ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۷:۴۱ - سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
برنامه مراکز بهداشتی اصفهان به مناسبت هفته سالمند اعلام شد

سالمندان اصفهانی به صورت رایگان ویزیت می‌شوند

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از ایمنا، با توجه به حساسیت ویژه جوامع مختلف به افراد سالمند، هر ساله 9 مهرماه به عنوان روز جهانی سالمند در تمام نقاط دنیا گرامی داشته می شود. در ایران نیز به دلیل اهمیت این موضوع 5 لغایت 11 مهرماه به عنوان هفته سالمند نامگذاری شده است. بطوریکه با اجرای برنامه های متوع در راستای سلامتی این رده سنی از افراد جامعه توسط دستگاه های ذیربط گام برداشته می شود. امسال نیز در  ایران هفته سالمند با شعار “کسی را فراموش نکنیم، فردایی برای همه” گرامی داشته می شود و برای 7 روز این هفته هفت شعار مختلف “سالمندان و سبك زندگي سالم”، “سالمندان و سازمان های مردم نهاد”، “سالمندان و حمایت های اجتماعی قانونی”، “سالمندان و ارتقای سلامت”، “سالمندان و شهرهای دوستدار سالمند”، “سالمندان و کرامت اجتماعی” و “سالمندان و خانواده” در نظر گرفته شده است.
در همین راستا مراکز بهداشت شماره یک و دو اصفهان در جهت سلامت سالمندان برنامه هایی را در طول این هفته اجرا می کنند:
بر اساس اعلام مرکز بهداشت شماره یک اصفهان در طول هفته سالمند معاینات دندانپزشکی و مشاوره های تغذیه و روانپزشکی در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی ارائه دهنده این خدمات بصورت رایگان به سالمندان ارائه می شود. همچنین این مرکز اعلام کرد: در روز جهانی سالمند ۹ مهر ماه ویزیت سالمندان درکلیه مراکز بهداشتی و درمانی و ویزیت روانپزشک در مرکز بهداشتی درمانی نواب صفوی رایگان خواهد بود.
مرکز بهداشت شماره دو اصفهان نیز اعلام کرد: با توجه به فرا رسیدن هفته سالمند و تکریم مقام والای این افراد از تاریخ ۵- ۱۱ مهرماه ویزیت سالمندان توسط پزشک در کلیه مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های بهداشتی تحت پوشش مرکز بهداشت شماره ۲ اصفهان به صورت رایگان انجام خواهد شد.
گفتنی است؛ ویزیت روانپزشکی سالمندان روزهای چهارشنبه هر هفته در طول سال در مرکز نواب صفوی توسط متخصص روانپزشکی انجام خواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 14 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری