امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

13:04 2019/07/24

به گزارش مفتاح به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل‎ اعلام کرد که این کشور از همه طرفین بحران کنونی در منطقه خلیج فارس می‌خواهد دست از سیاست تهدید و تحریم برداشته و اقداماتی در جهت کاهش وخامت اوضاع در پیش بگیرند.

نبنزیا شب گذشته در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت گفت : «وخامت اوضاع در منطقه خلیج فارس به‌صورت تصنعی به‌وجود آمده است. این بحران صلح و امنیت در این منطقه حساس از جهان را مورد تهدید قرار داده و در چنین شرایطی تبادل اتهامات و ادامه افزایش حضور نظامی علیه کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس تنها باعث افزایش خطر بروز درگیری نظامی احتمالی خواهد شد».

این دیپلمات بلندپایه روس تأکید کرد: «ما مصرّانه از همه طرفین این بحران انتظار داریم تا اقداماتی در جهت کاهش وخامت اوضاع و حل‌وفصل مشکلات از طریق راه‌های سیاسی و دیپلماتیک انجام دهند و بر این مسئله تأکید داریم که قبل از هر چیز باید از سیاست تهدید، تحریم و متهم کردن دست برداشت».

نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز جمعه تانکر نفت‌کش «Stena Impero» متعلق به انگلیس را در تنگه هرمز توقیف کردند. به‌گفته مقامات ایرانی، این کشتی به‌خاطر نقض حقوق بین‌المللی در عرصه کشتیرانی و قاچاق نفت توقیف شده است.تسنیم

مطالب پیشنهادی