کد خبر : ۳۱۶۷۴ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۹:۴۶ - یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
مفتی لبنانی:

روابط اسلام و مسیحیت در لبنان از مصونیت برخوردار است

به گزارش مفتاح به نقل از مهر، شیخ “عبد اللطیف دریان”  درمورد مفهوم واقعی وحدت اسلامی بیان كرد: این مهم تنها در سایه نشر و گسترش فرهنگ بیداری و حكمت در جامعه اسلامی محقق خواهد شد.

وی با رد وجود فتنه مذهبی و طایفه ای در لبنان، اظهار داشت: هر آن كه برای برانگیختن فتنه مذهبی و بحران زایی در لبنان تلاش می كند ناكام خواهد بود چون مفهوم حكمت در جامعه حاكم است و مسلمانان نیز با توجه به تعدد مذاهبشان باید با گسترش همكاری و همزیستی مسالمت آمیز مسئله وحدت اسلامی را محقق سازند.

مفتی لبنان وجود اختلافات سیاسی را طبیعی برشمرد و گفت: این اختلاف، اختلافی مشروع است اما باید مدنظر داشت كه نباید از چارچوب متعارف خود در بخش دموكراسی خارج شود.

وی در ادامه با اشاره به ارتباطات حسنه ادیان مختلف در لبنان، بیان داشت: روابط اسلام و مسیحیت در لبنان از مصونیت برخوردار است و هیچ كس نمی تواند وحدت دینی را از بین ببرد چون بر اساس محبت، تفاهم و احترام متقابل پایه ریزی شده است.

مفتی لبنان همچنین با هشدار نسبت به سخنان و اظهارات فتنه انگیز مذهبی، تصریح کرد: این گونه سخنان راهی به جز فتنه نخواهد داشت و همه علمای مذاهب مختلف فقهی باید در این مورد موضعی آشكار اتخاذ كنند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری