14:31 1399/07/29
 
 

به گزارش مفتاح وبه نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، علی هنردان رییس اداره طرح‌های توسعه شهری و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلام رشد ۱۲۰۰ درصدی اعتبار طرح‌های تفصیلی استان، اظهار کرد؛ این میزان افزایش در مقایسه با اعتبار سال‌های گذشته بوده و مبلغ آن بیش از ۶۰ میلیارد ریال است.


وی با بیا اینکه این میزان اعتبار جهت تهیه طرح‌های تفصیلی استان از محل اعتبارات ملی تأمین شده است اذعان داشت: استان اصفهان سهم ۳۲ درصدی از کل اعتبارات تأمین شده کشوری از محل منابع‌ملی را به خود اختصاص داده است.


رییس اداره طرح‌های توسعه شهری و معماری راه و شهرسازی استان اصفهان این حجم از اعتبار را برای تهیه طرح‌های توسعه شهری قابل‌توجه دانست و تصریح کرد: امکان راه‌اندازی حداقل ۲۰ طرح تفصیلی جدید در استان وجود دارد.


وی خاطرنشان کرد علاوه بر تامین اعتبار از محل "منابع ملی" جهت طرح‌های تفصیلی ۳۶ میلیارد ریال دیگر نیز از محل منابع انسانی تامین شده است.
هنردان ضمن تشریح «طرح‌های جامع و تفصیلی» تشریح کرد: این دو طرح لازم و ملزوم یکدیگرند، اما از نظر روش کار، شیوه تهیه، مقیاس نقشه‌ها و نتیجه نهایی، تفاوت‌هایی با هم دارند.

اخبار دیگر

تخريب ساخت و سازهاي غير مجاز 100 میلیاردی

کنار گذر شرق زمینه ساز اشتغال بیش از دو هزار نفر خواهد بود/ هشتمین کریدور کشور نقش مهمی در حوزه حمل‌ونقل کالا و مسافر خواهد داشت


وی بیان کرد: طرح جامع، برنامه‌ای است که به صورت راهنما عمل می‌کند و خط‌ مشی کلی سیاست‌های توسعه شهری را تعیین می‌کند، اما طرح تفصیلی، چنان که از عنوان آن پیداست جزئیاتی را شامل می‌شود که "طرح‌جامع" به آن‌ها به صورت کلی پرداخته است.

 

مطالب پیشنهادی