امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

17:29 1398/02/19

به گزارش گروه مفتاح، سفارت انگلیس در تهران درحساب توئیتری خود نوشت: «ریچارد مور» معاون سیاسی وزارت خارجه انگلیس امروز در تهران گفت‌وگوهای مفیدی نیز در مورد امنیت منطقه، یمن، افغانستان و همچنین روابط دو جانبه داشته است.
این سفارتخانه اعلام کرده است: بریتانیا به حمایت خود از برجام تا زمانی که ایران به تعهدات هسته ای خود کاملا عمل کند، ادامه خواهد داد. 
به گزارش ایرنا، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته - چهارشنبه -با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، از امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.
در بیانیه شورای عالی امنیت ملی کشورمان که طی نامه های جداگانه نیز از سوی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت ملی به سران کشورهای عضو برجام اعلام شده، به کشورهای باقیمانده در برجام ۶۰روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داده شده و تاکید شده است: در هر زمان که خواسته های ما تامین شود؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، در غیر این صورت، جمهوری اسلامی ایران مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد کرد.
کاهش اجرای تعهدات ایران شامل توقف فروش مازاد ذخایر آب سنگین و اورانیوم غنی شده است.

ایرنا

مطالب پیشنهادی