کد خبر : ۱۰۵۷۴۶ دسته : دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۱۷:۰۵ - چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

راهی جز وحدت برای رسیدن به سرافرازی و فتح قله سربلندی نداریم

به گزارش مفتاح، حجت الاسلام تقوی گفت: همه باید در جهت وحدت و یکپارچگی گام برداریم و ارزشهای اسلامی را ترویج کنیم، ما راهی جز وحدت برای رسیدن به سرافرازی و فتح قله سربلندی نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور  صبح امروز در نخستین اجلاس‌ بین المللی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت اسلامی”که در هتل آزادی تهران در حال برگزاری است ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گفت: نخبگان سرمایه های ارزشمندی در هر جامعه و دارای توانمندیهای ویژه ای هستند و به خاطر همین توانمندیها بخشی از جامعه را تحت تأثیر قرار می دهند.

وی ادامه داد: مجمع تقریب مذاهب به سراغ این مجموعه رفته تا از توانمندیها و سرمایه های انسانی نخبگان در جامعه برای تحکیم و تقویت وحدت کمک بگیرد و با استفاده از امکاناتی که در جامعه وجود دارد، استعدادهایشان را از مرحله قوه به فعل برساند.

حجت الاسلام تقوی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: ما اگر بخواهیم در برابر فرهنگ مهاجم غرب که هویت سوزی می کند، بایستیم و فرهنگ اسلامی خود را حفظ کنیم، تنها از طریق وحدت به این  نتیجه می رسیم.

وی افزود: دشمنان برای اینکه مانع رسیدن ما به هدفمان بشوند، تبلیغات منفی برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی به راه انداخته اند، تا آنها را به جان یکدیگر بیندازند و رژیم صهیونیستی را در امان نگه دارند؛ دشمنان می خواهند هویت اسلامی منطقه ما را مخدوش کنند.

تقوی تأکید کرد: تنها با وحدت می توانیم همه این تبلیغات تفرقه افکنانه را خنثی کنیم، همه باید به مجمع تقریب مذاهب در این مسیر کمک کنیم و در جهت وحدت و یکپارچگی گام برداریم و ارزشهای اسلامی را ترویج کنیم، ما راهی جز وحدت برای رسیدن به سرافرازی و فتح قله سربلندی نداریم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: از همه مسلمانان جهان می خواهیم که زیر پرچم اسلام وحدتمان را حفظ کنیم، امروز در جهت وحدت کار کردن مثل نماز برای ما یک نوع عبادت به حساب می آید.

در ادامه این اجلاس نظام نامه تأیید صلاحیت جمعیت های تقریب نهاد توسط هیأت رئیسه با مشارکت اعضا تبیین شد.

منبع: مهر

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری