امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

12:32 1398/12/17

 

به گزارش مفتاح و به نقل از تسنیم، اکبر ترکی با اشاره به عدم‌نظارت صحیح بر توزیع اقلام پیشگیری از بیماری کرونا اظهار داشت: متأسفانه کمبود ماسک و مواد ضدعفونی بین مردم و مراکز بهداشتی و درمانی وجود دارد و از طرفی هم به‌نظر می‌رسد که وزارت صمت و تعزیرات حکومتی در امر نظارت کوتاهی کرده‌اند.

نظارت کافی و عالی وجود ندارد

وی با بیان اینکه نظارت کافی و عالی وجود ندارد، گفت: در این وضعیتی که مردم نیازمند ابتدایی‌ترین ابزار پیشگیری از بیماری برای حفظ سلامت و جانشان هستند، یک سری افراد محتکر و سوءاستفاده‌گر به میدان آمده‌اند و ما شاهد برخورد جدی از طرف دولت و واحدهای نظارتی نیستیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های مختلف و نهادهای دولتی وجود دارد که کسی هم خیلی پاسخگو نیست و وزیر بهداشت هم از این قضیه به‌شدت گله‌مند است و با توجه به شیوع این بیماری مشکلات و نگرانی بیشتری گریبان‌گیر مردم می‌شود.

وی افزود: حتی خیّرینی هستند که ماسک و مواد ضدعفونی را خریداری می‌کنند و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند اما این اقلام با مشکلاتی که وجود دارد یا اصلاً پیدا نمی‌شود و یا با قیمت‌های متفاوت به فروش می‎‌‌رسد.

ترکی صحبت‌های گفته‌شده در خصوص نظارت را با آنچه در بازار دیده می‌شود متناقض دانست و اضافه کرد: کمبودها همچنان با بررسی‌ها و تماس‌هایی که گرفته شده، وجود دارد و دولت باید پاسخگو باشد.

 

مطالب پیشنهادی