15:44 1399/06/11

به گزارش مفتاح و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" حسین تُرکیان" اظهار داشت: در پی وقوع سرقت طلاجات و دلار از منزل یکی از شهروندان و شکایت مال باخته به پلیس، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی و همچنین استفاده از تجهیزات پلیسی و رصد هوشمندانه سارقان، دریافتند عامل این سرقت 2 نفر هستند که با يک دستگاه خودروي سواری اقدام به شناسایی محل سرقت کرده و سپس با استفاده از خلوت بودن کوچه، زنگ در منزل مورد نظر را به صدا در آورده و پس از اطمينان از خالي بودن آن از طريق تخريب در آپارتمان، نقشه سرقت خود را عملی کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی سارقان، تلاش ها برای شناسایی و دستگیری آنان آغاز و طی یک پروسه کوتاه ماموران موفق شدند خودروی یکی از متهمان را هنگام خروج از استان متوقف و وی را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه متهم ، فردی غیربومی و جزو سارقان در حرکت است اظهار داشت: سارق دستگیر شده هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس روبرو شد به 11 فقره سرقت وجوه نقد، طلاجات و دلار از منازل شهروندان اصفهانی با همکاری همدست خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ارزش اموال به سرقت رفته توسط متهمان را برابر اعلام کارشناسان مربوطه 6 میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: متهم با تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد و پیگیری ها برای دستگیری همدست وی نیز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی