امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

8:53 1398/06/23

 

 

 

 

 

به گزارش مفتاح وبه نقل از  روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان با اعلام این خبر گفت: پس از انجام اقدامات دقیق و سریع اطلاعاتی و اقدام به موقع دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا دو عامل اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس شناسایی و دستگیر شدند.

 

وی افزود: این متهمان که قصد خروج از کشور را داشتند و به تهران عزیمت نموده بودند، با اعطای نیابت به دادسرای عمومی و انقلاب تهران و همکاری یکی از معاونان دادستان کل کشور و سربازان گمنام امام زمان(عج) در فرودگاه امام(ره) و در لحظه سوار شدن به هواپیما شناسایی، بازداشت و روانه زندان شدند.

 

ایشان خاطرنشان ساخت: تحقیقات اولیه حاکی از آن است که متهمان با ادعای سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی و خرید و فروش سهام شرکتهای بزرگی از قبیل اپل و مایکروسافت و... در فضای مجازی اقدام به عضوگیری از افراد می نمودند.

 

رییس دستگاه قضایی استان در ادامه تصریح کرد: جامعه هدف آنها بیشتر جامعه پزشکان و مهندسان و افراد تازه بازنشسته بوده و با این شگرد که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در شرکت یاد شده 1000  دلار بوده و شرط پرداخت سود هم عضوگیری حداقل سه نفر به عنوان زیرمجموعه می باشد، فعالیت می کردند.

 

وی یادآور شد: مبالغی که این متهمان تحصیل نموده اند به بیش از میلیاردها تومان می رسد.

 

حبیبی با ابراز تأسف از عدم توجه برخی افراد به هشدارهای مکرر دستگاه قضایی و ضابطین تأکید کرد: علی رغم هشدارهای مکرر در خصوص شگرد و حیله های برخی افراد سودجو در خصوص شرکتهای هرمی و فاقد مجوزهای قانونی متأسفانه شاهد آن هستیم هنوز برخی شهروندان فریب خورده و در دام اینگونه افراد مجرم و فرصت طلب می افتند.

 

ایشان در پایان بیان داشت: این پرونده در مرحله تخقیقات مقدماتی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقباً از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی