8:50 1399/07/20

به گزارش  مفتاح وبه نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان ،دکتر عباس رضایی روز شنبه در حاشیه برگزاری چهلمین ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهوری گفت :عدم استفاده از ماسک توسط مردم را دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در استان اصفهان دانست و افزود: در آستانه فصل سرما قرار داریم و با استفاده از ماسک می‌توان از ویروس آنفلوآنزا و کرونا جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: از میان ۴۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور متاسفانه اصفهان، نجف آباد، کاشان و خمینی شهر از جمله شهرهایی هستند که کمتر از ماسک استفاده می‌کنند که جای تاسف دارد.

رضایی بیان کرد: در این جلسه ستاد ملی مقرر شد برای افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به مدت یک هفته در تهران و از هفته آینده برای استان‌ها جریمه اعمال شود.

وی ادامه داد: آنچه باعث نگرانی است درصد پایین استفاده از ماسک در استان اصفهان است براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر تنها ۳۷ درصد از مردم استان از ماسک استفاده می‌کنند.

اخبار بیشتر

محدودیت های مقابله با کرونا تا ۲۵ مهرماه در استان اصفهان تمدید شد

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: از عموم مردم که در اربعین حسینی در منازل خود به عزاداری پرداختند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به افزایش مرگ و میر در افراد بالای ۷۰ سال بیان کرد: استان اصفهان به نسبت جمعیت پیر و بالای ۷۰ سال دارد، براساس اعلام وزارت بهداشت میزان مرگ و میر افراد مسن مبتلا به کرونا بیشتر از جوانان است از این رو می‌خواهم که این افراد در مجامع عمومی کمتر حضور داشته باشند.

رضایی یادآور شد، تا ۲۵ مهرماه در استان اصفهان مجوز تعطیلی مشاغل پرخطر صادر شد و از مردم می‌خواهیم مراسم ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) و راهپیمایی را حتی به صورت نمادین برگزار نکنند.

مطالب پیشنهادی