امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

14:09 1396/11/28

به گزارش مفتاح، اعلام غیرمنتظره این تعطیلی، چنین پرسشی را پیش آورده که آیا تعطیلی برنامه «حالا خورشید» ارتباطی به حواشی و تعطیلی برنامه «هفت» دارد یا کاملاً اتفاقی فصل پایانی این برنامه فرارسیده است؟ همچنین باید این پرسش را مطرح کرد که آیا این اتفاق به منزله خداحافظی دوباره رضا رشیدپور از آنتن تلویزیون برای یک دوره قابل توجه است یا او موقتاً صحنه را ترک می‌کند تا آب‌ها از آسیاب بیفتد؟!

تعطیلی «حالا خورشید» پس از تعطیلی «هفت»!پس از آنکه برنامه سینمایی «هفت» دوباره به کما رفت و مشخص شد نه تنها مجری این برنامه تغییر خواهد کرد، بلکه حتی این برنامه تا بازنگری کامل احتمالاً برای دوره طولانی مجدداً پخش نخواهد شد، اکنون برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» نیز یکباره به پایان خط رسیده و اکنون اعلام شده، فصل پایانی این برنامه روی آنتن می‌رود؛ اتفاقی که باید پرسید آیا به حواشی جشنواره فیلم فجر ارتباط دارد؟!

برنامه سینمایی «هفت» پس از یک دوره طولانی تعطیلات که با حذف بهروز افخمی از این برنامه آغاز شد، همزمان با سی و ششمین جشنواره فیلم فجر روی آنتن رفت و رضا رشیدپور مجری این برنامه شد؛ چهره‌ای که با توجه به عدم شناخت سینما، انتخابش چالش برانگیز بود و اجراهایش نیز نشان داد، نقدها درباره انتخاب او اشتباه نبوده، چون به هر حال اجرای یک برنامه تخصصی سینمایی نیز به دانش و حافظه جدی درباره سینمای ایران بستگی دارد و کار بسیار پیچیده‌ای است.

در این سری از برنامه «هفت» از منتقدان ثابتی استفاده شد که عمدتاً نقدهای خنثی درباره فیلم‌ها می‌نویسند و یکی از آنها در نشست‌های پرسش و پاسخ جشنواره فیلم فجر، به جای طرح پرسش درباره فیلم‌های سینمایی، می‌ایستاد و به شدت از فیلم‌ها تمجید می‌کرد! با وجود این، انتخاب چنین منتقدانی، خرده نقدهای مطرح در این برنامه حاشیه ساز شد و ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه پیش از آنکه پیکان نقدهایش را به سمت داوران بگیرد و تأکید کند چرا با توجه به مضمون فیلمش به او جایزه بیشتری نداده‌اند، رشیدپور، شبکه سوم سیما و کلیت تلویزیون را مورد نقد قرار داد.

این نقدها با همراهی رئیس صداوسیما و برخی مدیران زیرمجموعه‌اش گره خورد و بدین ترتیب، عمر این دوره برنامه «هفت» به کوتاهی جشنواره فیلم فجر بود و این برنامه مجدداً به کما رفت تا پس از بازنگری دوباره روی آنتن شبکه سوم سیما برود؛ بازنگری که امیدواریم تا سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به طول نینجامد و در آینده نیز شاهد پخش مجدد برنامه «هفت» همراه با نقدهای کارشناسی و جدی نسبت به همه فیلم‌های سینمایی باشیم.

اکنون با گذشت چند روز از حواشی جشنواره، اتفاق تازه‌ای رخ داد و صفحه اینستاگرام برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» که با اجرای رضا رشیدپور پخش و پرمخاطب ترین برنامه تلویزیون تا ظهر محسوب می‌شود، از پخش فصل پایانی این برنامه خبر داده و تأکید کرده، برنامه حالا خورشید با پخش قسمت‌های باقی مانده از این فیلم به پایان خواهد رسید. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که این برنامه، جزو موفق‌ترین و جریان‌سازترین برنامه‌های تلویزیون بوده است.

اعلام غیرمنتظره این تعطیلی، چنین پرسشی را پیش آورده که آیا تعطیلی برنامه «حالا خورشید» ارتباطی به حواشی و تعطیلی برنامه «هفت» دارد یا کاملاً اتفاقی فصل پایانی این برنامه فرارسیده است؟ همچنین باید این پرسش را مطرح کرد که آیا این اتفاق به منزله خداحافظی دوباره رضا رشیدپور از آنتن تلویزیون برای یک دوره قابل توجه است یا او موقتاً صحنه را ترک می‌کند تا آب‌ها از آسیاب بیفتد؟!

منبع: تابناک

مطالب پیشنهادی

نظرات