کد خبر : ۱۰۵۷۴۰ دسته : حقوق بشر , تاریخ انتشار : ۱۶:۳۷ - چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

حملات ارتش میانمار با هدف اخراج اقلیت مسلمان روهینگیا انجام شد

به گزارش مفتاح، سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود درباره اوضاع میانمار اعلام کرد که تحقیقات نشان می‌دهد حمله نیروهای دولتی میانمار به ایالت راخین هدفمند بوده و به منظور اخراج اقلیت مسلمان روهینگیا از این سرزمین انجام شده است.

حملات ارتش میانمار با هدف اخراج اقلیت مسلمان روهینگیا انجام شده استبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، سازمان ملل طی گزارشی جدید اعلام کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که حمله نیروهای دولتی میانمار به ایالت راخین هدفمند بوده و به منظور اخراج اقلیت مسلمان روهینگیا از این سرزمین انجام شده است.

سازمان ملل گزارش داد: عملیات پاکسازی ارتش میانمار شامل : کشتار، شکنجه و تجاوز به کودکان بوده و پیش از 25 آگوست  آغاز شده است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه گزارشی بر اساس 65 مصاحبه با آوارگان روهینگایی که طی یک ماه گذشته از میانمار فرار کرده‌اند، منتشر کرد که در آن آمده است: نیروهای امنیتی حدود نیم میلیون نفر از مسلمانان را در ایالت راخین از روستاها بیرون کرده و خانه و محصولات کشاورزی آنان را به آتش کشیده تا قادر به بازگشت نباشند.

بر اساس این گزارش «عملیات پاکسازی» ارتش میانمار در ایالت راخین پیش از حمله «ارتش آزادی‌بخش میانمار» به یک پاسگاه در روز 25 آگوست، آغاز شده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: نیروهای امنیتی میانمار نه تنها برای اخراج مسلمانان روهینگیا از خانه‌های خود بلکه برای جلوگیری از بازگشت آنها، به طور هدفمند دارایی‌ مسلمانان روهینگیا را تخریب کرده و خانه‌های آنها را سوزانده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، از زمان آغاز دور جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا از روز 25 ماه آگوست تاکنون 520 هزار نفر از خشونت‌ نیروهای امنیتی میانمار به به بنگلادش فرار کرده‌اند.

فرمانده گارد ساحلی بنگلادش نیز روز سه‌شنبه گزارش داد که تنها در روز دوشنبه 11 هزار تن از مسلمانان روهینگیا از مرزهای میانمار خارج شده‎اند.

منبع: میزان

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دو =


صوت و فیلم

گزارش تصویری