10:01 1398/01/26

به گزارش مفتاح, نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین) قوه مقننه، میزبان وزرای راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، کشور و رؤسای سازمان‌های هلال احمر و هواشناسی برای بررسی وضعیت سیلاب‌های اخیر در کشور بودند که این جلسه با حواشی همراه بود.

** تجمع نمایندگان در مقابل میز وزرا و تذکر لاریجانی

پس از حضور وزرا در مجلس برای ارائه گزارش، نمایندگان با حضور در مقابل میز آنها به خوش و بش می‌پرداختند و برخی نیز برگه‌هایی در دست داشتند و از وزرا امضاهایی را می‌گرفتند.

پس از تجمع نمایندگان در مقابل میز وزرا، نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس، با نشان دادن کتاب آئین‌نامه داخلی مجلس به هیئت رئیسه، خواستار ارائه تذکر درباره تجمع نمایندگان شد، اما پس از اینکه هیئت رئیسه متوجه این موضوع نشد، نماینده ارومیه به جایگاه هیئت رئیسه رفت و به شکل حضوری به هیئت رئیسه تذکر داد. پس از آن علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز سخنان اردکانیان را برای دقایقی قطع کرد و به نمایندگان اعلام کرد تا بر روی صندلی خود مستقر شوند.

** فریادهای یک نماینده بر سر وزیر نیرو

هنگامی که پیوندی رئیس سازمان هلال احمر در حال ارائه گزارش خود به نمایندگان بود تعدادی از نمایندگان اصفهان با حضور در کنار صندلی رضا اردکانیان با وی به صحبت پرداختند اما به یکباره صدای فریادهای اکبر ترکی، نماینده  فریدون شهر در پارلمان شنیده شد که وزیر نیرو را خطاب قرار داده بود.

ترکی نسبت به عملکرد وزرات نیرو  درباره  سدهای استان اصفهان معترض بود.

پس از اعتراض‌های نماینده فریدن، معاون وزیر نیرو و برخی از نمایندگان اصفهان تلاش کردند تا ترکی را آرام کنند و وی را به گوشه‌ای برده و معاون وزیر نیرو دقایقی را با وی به صحبت پرداخت.

** اعتراض یک نماینده به اردکانیان 

زمانی که وزیر نیرو در جایگاه قرار گرفت تا گزارش خود را ارائه کند، در حین سخنان خود به اقداماتی که وزارتخانه متبوعش در سیلاب‌های اخیر انجام داده اشاره کرد و به برخی از مواردی که باید انجام شود نیز اشاره کرد که در حین ایراد سخنان وزیر، بهروز نعمتی نماینده تهران که بر روی صندلی خود نشسته بود با فریاد خطاب به وزیر نیرو گفت "آقای اردکانیان پس کی می‌خواهید انجام دهید"

 

تسنیم

مطالب پیشنهادی