کد خبر : ۱۰۷۹۲۸ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۱:۳۰ - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

جهانگیری با اقدامات زیست محیطی کلانتری به ستوه آمد

به گزارش مفتاح، نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی از برخورد جدی معاون اول رئیس‌جمهور با رئیس سازمان محیط زیست خبر داد.

حجت الاسلام مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس از برخورد اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست خبر داد و گفت: پس از اظهاراتی که رئیس سازمان محیط زیست در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان داشت معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت برخورد جدی با وی داشته است و به وی اعلام کرده نباید این برخوردها را با نمایندگان انجام می‌داد.

وی ادامه داد: طرح سؤال از رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه از سوی مجمع نمایندگان استان خوزستان  آماده شده و در حال جمع‌آوری امضا از نمایندگان هستیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس با بیان اینکه “اخیراً یکی از معاونان رئیس سازمان محیط زیست به بنده مراجعه کرد و خواستار حل‌وفصل مشکل پیش‌آمده شد”، افزود: بنده به وی اعلام کردم که آقای کلانتری باید موضع خود در قبال انتقال آب از خوزستان به سایر شهرها را تغییر دهد.

ماجرای درگیری لفظی نمایندگان با عیسی کلانتری به روایت یک شاهد عینی

نماینده ایذه در مجلس جزئیات جلسه نمایندگان خوزستان با جهانگیری، برخی وزرا و رئیس سازمان محیط زیست را تشریح کرد.

هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در با بیان اینکه رئیس سازمان محیط زیست مسائل محیط زیستی را سیاسی کرده است، اظهار داشت: آقای کلانتری بحث‌های کارشناسی حداقلی که در موضوعات محیط زیستی وجود داشت را رها کرده و با نگاه سیاسی به بسیاری از جا‌هایی که نباید مجوز می‌دهد و به جاهایی که باید مجوز بدهد، مجوز نمی‌دهد.

وی افزود: به نظر بنده آقای کلانتری آمده که محیط زیست ایران را در جهت منافع سیاسی، گروهی، سازمانی و یا استان‌های خاصی ببرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک به نامه محرمانه کلانتری به جهانگیری اشاره کرد و گفت: آقای کلانتری در این نامه صحبت‌های غیر کارشناسی را مطرح کرده بود مبنی بر اینکه خوزستان کمبود آب نداشته و نیاز به آب ندارد لذا می‌توان آب کارون را به استان‌ها و شهر‌های دیگر منتقل کرد.

خادمی با تاکید بر اینکه بسیاری از شهر‌ها و روستا‌های استان خوزستان دچار کمبود آب آشامیدنی هستند، ادامه داد: تاکنون نوشتن چنین نامه‌ای آن هم از سوی یک مسئول محیط زیستی سابقه نداشته است.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته(دوشنبه 20 آذر) شورای اداری استان با حضور جهانگیری، اردکانیان و حجتی و نمایندگان خوزستان که خود او نیز حضور داشته است، خاطرنشان کرد: پس از ورود کلانتری به جلسه نمایندگان خوزستان از وی سوال کردند که شما براساس چه استدلالی این نامه را نوشتید که وی گفت این نظر بنده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ادامه داد: نمایندگان عنوان کردند زمانی که شما به عنوان رئیس سازمان محیط زیست بدون هیچ استدلالی نامه محرامانه‌ای را می‌نویسید، فرض بر این است که هر چیزی می‌گویید درست است و این اتفاق باید بیفتد که در نتیجه اگر این اقدام انجام شود چندین استان کشور نابود می‌شوند.

خادمی با بیان اینکه وی پاسخ درستی به نمایندگان نداد، گفت: در این جلسه رئیس سازمان محیط زیست ادبیات زشتی را به کار می‌برد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی با بیان اینکه در این جلسه کلانتری با لبخند خطاب به نمایندگان خوزستان می‌گفت که مگر من خانم ابتکار هستم، من کلانتری هستم، گفت: در نهایت نمایندگان جلسه شورای اداری استان را ترک کردند.

خادمی تصریح کرد: در این جلسه معتمدین استان از نمایندگان خوزستان دفاع کردند و حق را به نمایندگان دادند.

در این جلسه هدایت‌الله خادمی نماینده نماینده ایذه و باغملک،عباس پاپیزاده نماینده دزفول، مجید ناصری‌نژاد نماینده شادگان، ساعدی نماینده دشت آزادگان و همچنین ظاهری نماینده مسجد سلیمان حضور داشتند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =


صوت و فیلم

گزارش تصویری