کد خبر : ۱۰۸۵۴۶ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۱۲:۰۰ - چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

تمدن پلیس نباید کپی باشد/کشته سازی‌های اغتشاشات مشکوک است

به گزارش مفتاح، فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تمدن پلیس باید بدون کپی برداری باشد، گفت: کشته سازی در اغتشاشات اخیر از نظر پلیس مشکوک است.

سردار حسین اشتری در اولین همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش به ویژه سردار “احمدرضا رادان”، گفت: ان شاءالله نتایج این همایش و نشست یک روزه باعث ارتقاء روز افزون نیروی انتظامی باشد و به افق‌های ترسیمی مقام معظم رهبری برای پلیس، نزدیک‌تر شویم.

وی با اشاره به مراحل پنجگانه رسیدن به تمدن نوین اسلامی ازمنظر مقام معظم رهبری، افزود: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی شامل این مراحل پنجگانه است که اکنون در مرحله دولت اسلامی هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تعریف تمدن، عنوان کرد: پیشرفت مادی و معنوی، توجه بر ظرفیت‌های بومی و داخلی و … بخشی از تعریف تمدن است، تمدن باید بدون وابستگی و کپی برداری باشد.

سردار اشتری ادامه داد: هر کشوری تمدنی دارد و تمدن نوین اسلامی یعنی تمدنی مبتنی بر فرهنگ اسلامی و در برگیرنده شاخص‌های انقلابی و اسلامی؛ تمدن ایران اسلامی نیز مبتنی بر فرهنگ ناب محمدی و الگوی اسلامی و ایرانی است.

وی در ادامه با اشاره به اعتشاشات اخیر گفت: پس از بروز اعتشاشات و ناارامی از میان بازداشت شدگان افرادی که جرمی مرتکب نشده بودند، آزاد شدند. همچنین عده ای که نیاز به بررسی بیشتر داشتند، آزاد شدند اما از آنها خواسته شد در ان روزها خود را به کلانتری محل معرفی کنند.

به گفته فرمانده ناجا در این حوادث هیچ ماموری شهید نشد اما تعدادی از نیروها مجروح و جانباز شدند.

اشتری از تحویل بازداشت شده ها به دستگاه قضا خبر داد و افزود: در این مدت بازداشتی ها به قوه قضائیه تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه در صحنه کشته ای نداشتیم، گفت: در صحنه های درگیری کشته نداشتیم اما این کشته سازی ها مشکوک است. در این مدت ماموران پلیس هیچ سلاح جنگی به همراه نداشتند.

منبع: میزان

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری