کد خبر : ۹۰۹۵۹ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۵:۵۱ - سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
فرمانده انتظامي استان:

تشكيل كميته پيگيري استرداد اموال مسروقه در پليس اصفهان

 

 

به گزارش مفتاح، سردار”عبدالرضا آقاخاني” گفت: از آنجا كه موضوع استرداد اموال مسروقه به مالباختگان يكي از تاكيدات مقام معظم رهبري و جزو تدابير اصلي سلسله مراتب ناجا است به همين جهت كميته اي براي پيگيري آن در دستور كار قرارگاه مبارزه با سرقت فرماندهي انتظامي استان اصفهان قرار گرفت.

وي با بيان اينكه هدف اصلي پليس در پيگيري جرم سرقت فقط دستگيري سارقان و تحويل آنان به مراجع قضايي نيست افزود: در اين خصوص كارآگاهان زبده و خبره پليس اگاهي استان تمام تلاش خود را بكار مي بندند تا با تحقيقيات علمي و تخصصي و دريافت اعتراقات متهمان بتوانند اموالي كه از مالباختگان به سرقت رفته را نيز كشف و به آنان بازگردانند.

اين مقام مسئول عنوان داشت: حتي اگر اموالي توسط سارقان فروخته شده باشد پيگيري آن توسط كاراگاهان انجام گرفته و خريداران اين اموال نيز شناسايي و دستگير مي شوند و در نهايت منجر به كشف و استرداد آنها مي شود.

کشف 70 درصد از اموال مسروقه

به گفته فرمانده انتظامي استان در شش ماهه امسال 60 تا 70 درصد اموال مسروقه در سرقت هاي منزل، خودرو ، مغازه كه به پليس استان گزارش شده بودند، كشف و به مالباختگان تحويل شده است اظهار داشت: پرونده ساير سرقت هايي كه منجربه كشف اموال نشده همچنان باز بوده و تحقيقات براي بازگرداندن اموال مالباختگان ادامه دارد و پليس به شهروندان اطمينان مي دهد كه در احقاق حقوق آنان از هيچ تلاش و كوششي دريغ نخواهد كرد.

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه شايد كشف برخي از پرونده ها به دليل پيچيدگي آن طول بكشد اما در نهايت به سرانجام خواهد رسيد با تقدير از سعه صدر و همراهي شهروندان با پليس اظهار داشت: مالباختگان مي توانند از طريق مراجعه به پليس اگاهي استان و يا تماس با شماره تلفن 197 دفتر نظارت همگاني اين فرماندهي پرونده خود را پيگيري نمايند و از روند پيگيري پرونده خود مطلع شوند.

اين مقام انتظامي با توصيه به شهروندان در خصوص رعايت اصول ايمني و هشدارهاي پليسي در حفظ اموال خود توصيه كرد، به منظور تسهيل و سرعت بخشيدن به روند دسترسي به اموال مسروقه شماره سريال اموال و لوازم خود را در هنگام بروز سرقت به ماموران پليس ارائه نمايند.

سردار آقاخاني از موج جديد مبارزه با مالخران و خريداران اموال مسروقه خبر داد و گفت: به تمام كساني كه در زمينه خريد و فروش اموال مسروقه با سارقان همكاري مي كنند هشدار مي دهم كه برخورد سخت و شديدتري در انتظار آنان خواهد بود چرا كه اين افراد خود زمينه ساز بروز جرم سرقت هستند و بايد منتظر عواقب سخت كار خود باشند.

فرمانده انتظامي استان به كساني كه در زمينه خريد و فروش لوازم دست دوم فعاليت مي كنند نيز هشدار داد و گفت: به اين افراد توصيه مي كنيم براي اينكه در دام سارقان نيافتند و ناخواسته وارد اين جرم نشوند از هر كسي اموال را خريداري نكرده و قبل از خريد نيز نسبت به عدم سرقتي بودن آن اطمينان حاصل كنند.

منبع: پایگاه خبری پلیس 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری