8:45 1399/08/17
 
به گزارش مفتاح وبه نقل از خبرگزاری صداوسیما،  آقای محمد خدابخشی  افزود: به محض اینکه دولت در موعد مقرر بودجه سال آینده کل کشور را تقدیم مجلس کند، در کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد‌هایی در این زمینه ارایه خواهیم داد.

وی همچنین گفت: تلاش می‌کنیم در بودجه سال ۱۴۰۰ تراز عملیاتی بودجه را بهبود بخشیم.

نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: سعی می‌کنیم که هزینه‌های کشور را از محل درآمد‌های مالیاتی تامین و اتکا به درآمد‌های نفتی را کمتر کنیم.

آقای خدابخشی افزود: همچنین سعی خواهیم کرد که در بودجه سال ۱۴۰۰، طرح الزام دولت به تامین کالا‌های اساسی که در مجلس شورای اسلامی برای ۶ ماهه دوم سال جاری به تصویب رسید، برای سال آینده با جامعه هدفی که قابلیت اجرا داشته باشد را در کمیسیون مورد بررسی قرار دهیم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه از تصویب برخی از احکام مورد نیاز برای اصلاح ساختار بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد و گفت: این طرح به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده و پس از آغاز جلسات علنی مجلس در دستور بررسی قرار می‌گیرد.

آقای خدا بخشی تصریح کرد: این احکام جهت تسریع در کار، طی یک نامه‌ای از سوی رئیس کمیسیون برای اعمال در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام شده است.

 
 

مطالب پیشنهادی