امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

14:11 2019/08/22

 

به گزارش مفتاح، وبه نقل از اداره ارتباطات شهرداری، مدیر موزه هنرهای معاصر شهرداری اصفهان در خصوص برگزاری نخستین حراج هنری شهرداری اصفهان، گفت: متوجه شدیم تعداد قابل توجهی اثر هنری با ارزش، در حوزه تصویرسازی در معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی و ورزشی شهرداری اصفهان وجود دارد. این آثار در موزه هنرهای معاصر به حراج گذاشته شد که در شب گذشته تعداد ٨۵ تابلو به ارزش بیش از ٨۵ میلیون تومان به فروش رسید. فروش این تعداد اثر در یک شب بسیار جالب توجه است. امیدوارم بتوانیم در سنوات آینده نیز آثار خوبی را در سطح حرفه‌ای‌تر به فروش بگذاریم

 مهدی تمیزی با اشاره به اینکه این نخستین حراج هنری شهرداری اصفهان و نخستین حراج هنری اصفهان به این شکل بوده است، افزود: 400 اثر از سازمان فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرداری به دستمان رسید که از این تعداد 126 اثر داوری شد و شایسته حضور در نمایشگاه شناخته شد.
وی افزود: این حراج یک حراج خیریه بوده است. 25 درصد از فروش این آثار به صاحب اثر و 75 درصد در حمایت از سلامتی، تحصیل و بیمه عمر کودکان به ویژه کودکان کار صرف می‌شود.

وی گفت: حراج آثار هنری برای هنرمندان و علاقمندان نیاز به ایجاد زیرساخت‌ دارد.

مهدی تمیزی گفت: موزه هنر‌های معاصر اصفهان همواره تلاش کرده که به نام موزه هنرهای معاصر متعهد باشد. یکی از کارهایی که برای انجام آن تلاش کردیم برگزاری حراج آثار هنری بوده است.

وی افزود: حراج آثار هنری برای هنرمندان و علاقمندان نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی دارد. البته هیچ کاری برای نخستین بار بدون عیب و نقص انجام نمی‌شود و امیدوارم در حراج های بعدی، اتفاقات بهتری برای شهر رخ دهد.

مطالب پیشنهادی