کد خبر : ۸۳۷۸۰ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۹:۲۴ - یکشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

برگزاری رویداد کارآفرینی هم­نت روستا در اصفهان

به گزارش مفتاح، به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان، رویداد هم نت روستا یک رویداد سه مرحله‌ای شامل شناسایی ظرفیت‌های مناطق روستایی و جلب مشارکت و توانمندسازی روستاییان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت‌ها، ایده پردازی، آموزش، کارتیمی) به منظور شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارایه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیر نظر سرمایه‌گذاران و تسهیل گران روستایی و در نهایت رویداد کارآفرینی روستا به منظور عملیاتی کردن طرح‌های اجرایی با تأیید دهیاری‌ها و مشارکت روستاییان مناطق هست.

سرکار خانم دکتر حق جوی جوانمرد در این باره گفت: این رویداد فضایی است برای مواجهه با فرصت‌های واقعی، شناسایی چالش‌های کارآفرینی در روستا و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود با مشارکت روستاییان. در حال حاضر  تیم‌های شناسایی در حال بازدید از مناطق از پیش تعیین شده هستند و با توجه به شرایط اقلیم هر منطقه و براساس پیش زمینه فعالیت‌های مردم مسائلی را که مردم روستا رای حل آنها نیاز به کمک نخبگان دارند را مشخص خواهند نمود.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان سپس طی یک  رویداد چند روزه فرصت‌ها و چالش‌های مناطق به منظور ایده‌پردازی و توسعه ایده حول فرصت‌های مطرح همراه با آموزش‌، مشاوره، تطبیق و امکان پذیری اجرای ایده با مدل‌های توسعه منطقه تشکیل می‌گردد. نحوه تعامل با روستاییان بوم منطقه و شکل‌گیری هسته‌های کارآفرینی نیز تعیین می‌گردد.

وی افزود: در گام بعد تیم‌های هم نت (تیم هایی که امکان ادامه فعالیت و شاخص‌های حداقلی برای انجام یک فعالیت کارآفرینانه را دارا ‌باشند) با یک برنامه عملیاتی مدون به منظور اجرای طرح خود با مشارکت اهالی در منطقه مورد نظر حضور یافته و به روند رشد کسب و کار نوپای بوجود آمده با حمایت سرمایه گذاران و یا تسهیل گران روستا کمک می‌نمایند.

حق جوی افزود: از آنجائیکه تبدیل کردن یک ایده به محصول یا راه حل به طیف گسترده ای از قابلیت‌ها یا به قولی یک جعبه ابزار قوی از مهارت‌های مختلف نیاز دارد شرکت‌کنندگان در پنل های آموزشی مفاهیم و اصول تئوریک و ابزارهای لازم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق را توسط جمعی از اساتید درجه یک داخل و خارج کشور خواهند آموخت.

وی خاطر نشان کرد: مهلت ثبت نام، نوآوری باز و جلب مشارکت نهادهای متولی و همکار  از 25 اسفند 1394 تا 20 فروردین ماه 1395 می‌باشد و از کلیه علاقه‌مندان دعوت می‌شود جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://hamnetroosta.ir مراجعه فرمایند.

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری