کد خبر : ۹۰۹۶۷ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۶:۵۶ - شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
برای اولین بار در اصفهان؛

برگزاری اولین جشن هفتاد سالگی دانشکده پزشکی اصفهان

 

به گزارش مفتاح، دکتر اصغری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نشست مطبوعاتی این جشن بزرگ، این برنامه را یکی از بزرگترین تجمع‌های پزشکی با حضور بیش از دو هزار دانش آموخته بیان وافزود: ما نباید داشته‌هایمان را فراموش کنیم ودر این برنامه از پزشکان ومتخصصان فارغ التحصیل این دانشگاه که عناوین کشوری هم دارند وپیش کسوت اند قدردانی می‌شود. وی در ادامه افزود: پزشکانی که خدمات مختلفی داشته‌اند واز ادوار مختلف هستند، دور هم جمع می‌شوند وشناساندن این افراد ونشان دادن خدماتی که انجام داده‌اند به جامعه  وانعکاس این موضوع در شبکه های مجازی بسیار حائز اهمیت است.

دانشکده پزشکی 70 سال پیش برای اولین بار در آذر سال 1325  در خانه ای در احمد آباد تشکیل شد سالها بعد با احداث ساختمان دانشکده پزشکی در سال 41 مکان فعلی دانشکده پزشکی افتتاح شد وامروز  دانشکده پزشکی امکان تربیت 3600 دانشجو در مقاطع پزشکی کارشناسی ارشد وphd  دارد. تا کنون 13126 نفر پزشک عمومی و 3876 متخصص از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند. 23 گروه آ»وزش بالینی و9 گروه اموزشی پایه دارد.

دکتر صبری رئیس دانشکده پزشکی پس از ارائه تارخچه این دانشکده پزشکی هدف از برگزاری این برنامه را برگزاری بزرگترین برنامه گردهمایی فارغ التحصیلان اداوار گذشته، برگزاری بزرگترین برنامه بازآموزی پزشکی کشور،  تقدیر از اساتید فقید، تکمیل موزه دانشکده پزشکی با اثار شرکت کنندگان، امکان برقراری جلسات حضوری با اساتید برجسته صاحب کرسی جهانی و ایجاد عزم ملی برای توسعه زیر ساخت‌ها اعلام کرد .

وی در ادامه افزود: ما تنها دانشکده پزشکی هستیم که هیچ طرح توسعه ای نداشته‌ایم وبا مشکل فضا روبرو هستیم. در این جشن کلنگ طرح توسعه برای گسترش دانشکده پزشکی در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع خواهد خورد وقرار است با مشارکت وهمیاری، ساختمانی به مساحت 24 هزار مربع با امکانات به روز دنیا برای پیشرفت پزشکی ساخته شود.

صبری با بیان اینکه کلیه هزینه‌های این برنامه توسط اسپانسر‌ها پرداخت می شود گفت: در این برنامه از پزشکان به نامی چون دکتر نفیسی، اعلمی هرندی، اکبری که از اساتید برجسته بودند تقدیر می‌شود.

وی در ادامه رتبه دانشکده پزشکی اصفهان را چهارم عنوان کرد وبا اشاره به سیاست اقباضی دولت وعدم ارائه مجوز برای ارائه رشته های جدید، دریافت مجوز برای رشته های طب ورزشی، طب کار وپزشکی قانونی نیاز استان اصفهان دانست.

صبری استفاده از دانشجوی بین المللی را یک ظرفیت بالقوه برای دانشکده مطرح کرد که به دلایل آماده نبودن شرایط مناسب برای پذیرش این نوع دانشجوها، مورد توجه قرار نگرفته  و حرکت به سمت اجرای این طرح را بسیار برای اصفهان ضروری دانست.

جشن بزرگ تجلیل از دانش اموختگان هفتاد سالگی دانشکده پزشکی اصفهان در دو روز در اصفهان برگزار می‌شود. 2600 نفر از فارغ التحصیلان این دانشکده در این برنامه شرکت خواهد کرد . این برنامه با حضور وزیر بهداشت ومعاونانش در 8و9مهر ماه با اجرای برانمه های مختلف برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری