13:53 1399/02/31
 

به گزارش مفتاح و به نقل از  خبرگزاری تسنیم؛ محسن حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه با تصویب هیئت وزیران احکام رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان ترمیم شد، اظهار کرد: با تصویب دولت در اسفند گذشته که همه کارکنان دولت از ضریب فوق‌العاده شغل فصل 10 برخوردار شدند، فرهنگیان هم از آن ضریب برخوردار شدند اما محل استفاده از آن ضریب، رتبه‌بندی بود و همین اختلالی در امر رتبه‌بندی فرهنگیان ایجاد کرد که امروز در هیئت وزیران تصویب شد.

وی افزود: بر این اساس، احکام رتبه‌بندی معلمان اصلاح و ترمیم می‌شود، زمان اجرا هم از اول فروردین 99 خواهد بود و احکام معلمان به سرعت اصلاح و مابه التفاوت آن از فروردین 99 پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره برگزاری امتحانات دانش‌آموزان متذکر شد: امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می‌شود به جهت اینکه نمرات در این دو پایه سرنوشت‌ساز است اما تاکید کردیم برگزاری امتحانات حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

بیشتر بخوانید

حاجی میرزایی ادامه داد: در روش غیرحضوری ممکن است حقوق دانش‌آموزان تعدیل شود و بعداً نگرانی بیشتری برای آنها ایجاد شود بر همین اساس با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوره ابتدایی به‌ویژه پایه اول دبستان معلمان باید اطمینان پیدا کنند دانش‌آموزان محتوای آموزشی را به طور کامل آموخته و توانایی لازم در آنها ایجاد شده است و روش‌های امتحان می‌تواند غیرحضوری باشد.

 

مطالب پیشنهادی