کد خبر : ۲۶۵۷۰ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۲۱:۳۷ - یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار:

بانک ایده ظرفیتی برای استفاده از اندیشه و توانمندی مردم

به گزارش مفتاح- دکتر علی قاسم زاده بانک ایده را ظرفیتی برای استفاده از اندیشه و توانمندی مردم شهر برای حل مسائل شهری معرفی کرد و گفت: « با توجه به شعار امسال شهرداری تحت عنوان «سهم من از فرهنگ نصف جهان چیست؟» بانک ایده در معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تشکیل شده است. هر دو هفته یکبار یک مساله شهری را با مردم در میان می گذاریم و از آنها کمک می خواهیم که برای حل آن مساله ایده بدهند. مردم از طریق مراجعه به سامانه ای که معرفی شده می توانند موضوعات را مطالعه کنند و ایده هایی که دارند را از طریق سایت بانک ایده با ما در میان بگذارند.».
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار اصفهان ادامه داد: «معضلاتی که مطرح خواهد شد الزاما به طور مستقیم فرهنگی نیستند؛ بلکه مسائل اجتماعی هستند که مردم از آن رنج می برند. مثلا در بعد اجتماعی موضوع ترافیک مساله ای است که همه ما از آن رنج می بریم. یا بحث آب و خیلی مسائلی که الزاما فرهنگی نیست ولی مسائل اجتماعی هستند که ما به عنوان کسانی که در این شهر در کنار یکدیگر زندگی می کنیم برایمان مشکل، مساله و معضل است.».
وی در رابطه با علت ورود معاونت فرهنگی اجتماعی برای اجرای این طرح گفت: «یکی از رسالت هایی که به عهده معاونت فرهنگی اجتماعی گذاشته شده است ایجاد امکان مشارکت مردم در حل مسائل شهری است. همانطور که واژه اجتماعی نیز در عنوان این معاونت هست و به همین علت حتی در این معاونت، مدیریتی با عنوان مدیریت امور اجتماعی و مشارکت های مردمی وجود دارد که به این مسائل می پردازد.».
با تشکیل بانک ایده شهرداری اصفهان
گره معضلات شهری به دست اصفهانی ها باز می شود
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار اصفهان اولین معضل شهری مطرح شده در بانک ایده را مشکل ترافیک عنوان کرد و گفت : «فهرستی از مسائل شهری آماده کرده ایم که به ترتیب مسائلی که به علت زمان یا به علت شرایط شهر از اولویت برخوردارند مطرح می شوند.».
علی قاسم زاده در مورد علت اینکه چرا موضوع ترافیک به عنوان اولین معضل شهری مطرح شده بیان کرد: «انتخاب این موضوع به این علت است که در شروع سال تحصیلی با توجه به فعال شدن سرویس های مدارس و اینکه دانش آموزانی که در تعطیلات در خانه ها بودند به سمت مدارسشان سرازیر می شوند ، حجم سفرهای شهری به شدت افزایش پیدا می کند. این مساله در این ایام در ترافیک شهر ایجاد مشکل می کند. لذا بین مسائلی که بود نظر کارگروهی که روی بانک ایده کار می کنند بر این شد که این موضوع در این ایام می تواند در اولویت باشد.».
وی در رابطه با جایزه سفر به شهرهای خواهر خوانده گفت: «کلیه کسانی که وارد سامانه می شوند و ایده ثبت می کنند بدون داوری در قرعه کشی شرکت داده می شوند. همین که فری ایده اش ثبت شود در قرعه کشی دو هفته یکبار شرکت داده خواهد شد و از بین همه شرکت کنندگان دو نفر به عنوان سفیران شهر اصفهان برای سفر به شهرهای خواهر خوانده انتخاب می شوند.».
قاسم زاده افزود: «در ادامه این ایده ها به کارگروه های تخصصی داده می شود. برای هر موضوع کارگروه تخصصی مربوط به آن تشکیل می شود که ایده ها را داوری می کنند. بستگی به مساله ای که مطرح می شود کارگروه ههای تخصصی آن موضوع روی ایده ها کار می کنند و در پایان سال از بین ایده هایی که آمده است به بهترین آنها جوایز ویژه ای داده می شود.».
وی در پایان گفت: «بیشتر اطلاعات ما به صورت روزانه از طریق سیمای شهر به مردم منتقل می شود. شهروندان اگر برنامه های سیمای شهر را پیگیری کنند هم در جریان مسائل قرار می گیرند هم قرعه کشی ها را مشاهده خواهند کرد.».
گفتنی است علاقه مندان جهت ثبت ایده های خود در مورد موضوع «چه کنیم تا ترافیک شهرمان روان تر شود» می توانند به سایت idbank.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =


صوت و فیلم

گزارش تصویری