کد خبر : ۸۴۴۶۸ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۹:۱۲ - شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

بازگشایی آب موضوعی اجباری بود

به گزارش مفتاح، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به فرموده امام علی ( ع) پیرامون مسئله تقوا اظهار داشت: براساس فرموده امیرالمومنین ( ع) حفظ زبان از جمله شاخص‌های تقوا است که امیدواریم همه ما با رعایت این بعد از تقوا و پرهیز از دروغ گویی و سایر گناه‌های زبانی در مسیر توجه به فرامین امام نخست شیعیان قدم برداریم.

وی در ادامه طرح موضوعات مرتبط با معجزه قرآن، با بیان اینکه اختلاف نژادی در طول تاریخ در بین انسان‌ها مطرح بوده، گفت: همواره یهود از نصارا و سایر انسان‌ها خود را برتر دانسته و امروز نیز یهودیان و حتی نصارا معتقد هستند تمامی انسان‌ها برای آنها آفریده شده‌اند و بهشت فقط از آن آنها است که خداوند در سوره جمعه در پاسخ به یهود و نصارا آورده اگر معتقد هستید فقط شما به بهشت می‌روید پس باید آرزوی مرگ کنید.

امام جمعه اصفهان افزود: امروز آمریکایی‌ها نیز چنین موضوعاتی را مطرح می‌کنند که از گذشته این تبعیض نژادی در بسیاری از ایالات آمریکا بین سفید و سیاه پوستان رواج داشته و دارد اما قرآن کریم از  1400 سال قبل خطاب به همه انسان‌ها می‌گوید ما همه شما را از یک پدر و مادر آفریدیم و هیچ‌کدام بر دیگری برتری ندارید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم کاهش تجملات اظهار داشت: باید هم در زندگی شخصی و کاری کم خرج و پرکار باشیم تا هم زندگی ما راحت‌تر باشد و هم چرخ کار بهتر بچرخد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به بیستم فروردین سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا گفت: امام راحل فرمودند این بهترین هدیه برای ما است، وقتی بدانیم سایه کسی بالای سر ما نیست ملت باور می‌کند که می‌تواند از توان و استعداد خود استفاده کند، امام راحل در این باره بسیار زیبا فرمودند و دلیل این است کشورهایی که سایه آمریکا بالای سرشان بوده پیشرفت امروز ما را ندارند.

وی افزود: امام راحل در همین رابطه فرمودند ما هرگز داخل درهای بسته زندگی نمی‌کنیم، ولی این درها را برای استعمارگران هم باز نمی‌کنیم، کسی که مستکبر است و می‌خواهد خود را به ما تحمیل کند در را به روی او باز نمی‌کنیم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: امام (ره) پیش بینی کردند که این قطع رابطه سبب ایجاد مشکلاتی می‌شود همچون جنگ تحمیلی اما فرمودند ملت ایران هیچ‌گاه ذلت را برای رابطه با ابرقدرت نخواهد پذیرفت، ما زیر سلطه بودن را نمی‌پذیریم و با آمریکا رابطه‌ای نخواهیم داشت مگر اینکه آدم شود‌ و از ظلم کردن دست بردارد.

وی با بیان اینکه براساس فرموده رهبر معظم انقلاب مسائل سیاسی جمهوری اسلامی عین قرآن است، خاطرنشان کرد: ان‌شالله خداوند به ما توفیق دهد که این راه ارزشمند که امام راحل و رهبر معظم انقلاب به ما آموخته‌اند را ادامه دهیم تا سایه پلید آمریکا هیچ‌گاه بر سر ما نباشد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: این روز هم از جمله روزهایی است که سایه آمریکا از سر ما برداشته شد و جوانان ما در انرژی هسته‌ای به خودکفایی رسیدند و همان طور که رهبر معظم انقلاب می‌خواهند کار در این زمینه باید با قدرت ادامه پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه رجب و ولادت امام باقر ( ع) بیان کرد: خداوند رجب را ماه خود می‌داند و این ماه در برخی روایات به عنوان ماه ریزش عنوان شده است که می‌تواند به عنوان ماه ریزش گناه یا ریزش رحمت الهی تعبیر شود.

آیت‌الله طباطبائی‌نژاد اضافه کرد:بازگشایی آب موضوعی اجباری بود که باید این مسئولیت را برعهده خود بدانیم تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم، لازم نیست آب از زمین و آسمان هدر برود، ما در استان خودمان آب را هدر می‌دهیم و نباید گله کنیم که استان بالا دستی آب را هدر می‌دهد. هم دولت و هم ملت باید برای رساندن آب و مصرف آب تلاش کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری