کد خبر : ۹۱۰۲۶ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۳:۴۲ - چهارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
فرماندهی انتظامی استان اصفهان :

ایجاد امنیت بهترین وبالاترین امتیاز نیروی انتظامی / کشفیات کالای قاچاق به بیش از 65 میلیارد تومان می‌رسد

به گزارش مفتاح، عبدالرضا آقاخانی در نشست تشریح برنامه‌های هفته ناجا، هفته نیروی انتظامی امسال را هفته بازخوانی این نیرو بیان وگفت: عنایات خداوند، رهنمودهای رهبری، همراهی مردم ومسوولان ومسوولیت پذیری پرسنل در انجام وظایف باعث توفیقات به دست آمده برای ناجا بوده است.

وی با اشاره به شدت عمل در انجام ماموریت‌ها در سال جاری افزود: امسال مبارزه با قاچاق کالا که با 40 درصد افزایش کشفیات روبرو بوده است، یکی از پنج ماموریت اصلی بوده است. مبارزه با جرایم خشن وخرد و مبارزه با مواد مخدر وشبکه های مافیای از دیگر برنامه های نیروی انتظامی بوده است که با افزایش کشفیات در این حوزه ها مواجه بوده ایم.

آقاخانی با اشاره به کشف 5 کانون جرم در اصفهان ومبارزه با این کانون‌ها، پیش بینی 20 کانون جرم در حوزه مواد مخدر ومتلاشی کردن این کانون ها را ماموریت دیگر ناجا  عنوان وبرخورد با ناهنجاریهای اجتماعی وشبکه های فساد را از برنامه‌های دیگر نیروی انتظامی بیان داشت.

 

وی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا که از ماموریت های ویژه ناجا در سال جاری است، از افزایش 113 درصدی کشفیات در این حوزه خبر داد وگفت: بیش از دوهزار و527 نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند وارزش کالاهای قاچاق به دست آمده به بیش از 65 میلیارد تومان می‌رسد. با انهدام باند بزرگ قاچاق که شامل 70 کانتینر بود، طبق گزارش مسوولان، کارخانه های تولید کننده  کالای مشابه کالاهای قاچاق ، با 22 درصد افزایش فروش مواجه شدند واین از اهمیت موضوع خبر می‌دهد.

وی با تاکید بر توانمند سازی نیروی های ناجا به لحاظ اخلاقی دینی وعلمی وانجام اقدامات فرهنگی از کاهش 45 درصدی تخلفات پلیس خبر داد وگفت: اخلاق مداری تاکید اول نیروی انتظامی است. برگزاری دوره های بصیرت افزایی و164 دوره آموزشی،  تشکیل ده گروه علمی آموزشی و19 کمیته علمی تخصصی در کنار انجام عملیات های میدانی به این مهم کمک کرده است.

 فرماندهی انتظامی استان باردیگر بر قابل توجیه نبودن باغ تالار در اصفهان تاکید کرد وافزود: تا کنون 130 باغ تالار بسته شده است واین روند ادامه خواهد داشت.

ترخیص موتور سیکلت های توقیف شده

هفته نیروی انتظامی با شعار همه باهم برای امنیت وآرامش از 8 مهر شروع می شود وبرگزاری همایش پیاده روی در روز اول، برنامه صبحگاه مشترک در روز سوم با شعار پلیس: حرفه ایی گرایی دانش بنیانی وکارآمدی ، همایش راهوران محله وهمایش پلیس امنیت واصناف از مهمترین برنامه های این هفته خواهند بود. نیروی انتظامی به مناسیبت این هفته از امروز بخشنامه ای مبنی بر ترخیص موتور سیکلت وخودورهای توقیف شده، صادر کرده است که وسایل حمل ونقلی که دستور قضایی نداشته باشند، شامل بخشودگی خواهند شد وصاحبان وسائل می‌توانند برای ترخیص وسیله نقلیه خود مراجعه کنند.

 

 

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =


صوت و فیلم

گزارش تصویری