کد خبر : ۱۰۸۲۰۸ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۲:۵۶ - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

انتقام گیری دلیل هتک حرمت همکار در فضای مجازی

به گزارش مفتاح، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علي جعفري نژاد” گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فرد ناشناسي با ايجاد پروفايلي در شبكه هاي اجتماعي و درج تصاوير شخصي و خانوادگي وي، موجب هتك حيثيت و آبروريزي او شده، بررسي موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

سرهنگ جعفري نژاد افزود: مأموران پليس فتا اين فرماندهي، با جستجو در فضاي سايبر عامل راه اندازي پروفايل مذكور را شناسايي و دستگير كردند.

اين مقام انتظامي بيان داشت : متهم كه همکار شاكي بوده و به دليل اختلاف، اقدام به انجام اين عمل مجرمانه کرده، که در مواجهه با مدارك و مستندات پليس، صراحتاً به بزه انتسابي اعتراف و تحويل مراجع قضائي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر از شهروندان خواست به منظور پيشگيري از برخي جرايم در فضاي مجازي، مانند انتشار عکس در اين فضا از ذخيره عکس و تصاوير خانوادگي بر روي گوشي موبايل خودداري کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: افرادي كه به هر نحو اقدام به هتك حيثيت در محيط مجازي مي كنند در نظر داشته باشند ، بر اساس قانون جرائم رايانه اي هر كس بوسيله سامانه هاي رايانه اي و فضاي مجازي موجبات هتك حيثيت شهروندان را فراهم کند، افزون بر اعاده حيثيت به حبس و جزاي نقدي محكوم مي شود.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =


صوت و فیلم

گزارش تصویری