کد خبر : ۲۶۶۸۳ دسته : اصفهان , دین و اندیشه , تاریخ انتشار : ۱۸:۰۰ - دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی صورت گرفت

انتقاد آیت‌الله طباطبایی‌نژاد از هم‌پوشانی فعالیت‌های بهزیستی و کمیته امداد –

به گزارش مفتاح به نقل از فارس ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امروز در دیدار همایون هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور بر لزوم تفکیک وظایف میان سازمان‌های همسو تأکید کرد و گفت: وظیفه سازمان بهزیستی رسیدگی به خانواده و افراد معلولِ نیازمند است، لذا باید این افراد از پوشش کمیته امداد خارج شوند.

وی افزود: رسیدگی به افراد بی‌بضاعتی که از نظر جسمی و روحی در سلامت به سر می‌برند، باید زیر نظر کمیته امداد صورت پذیرد چرا که امکانات رسیدگی به افراد معلول در اختیار بهزیستی است.

*‌ بهزیستی باید بر مناسب سازی اماکن عمومی نظارت کند

عضو مجلس خبرگان رهبری بر مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای تردد معلولان تأکید کرد و افزود: سازمان بهزیستی باید بر مناسب‌سازی اماکن عمومی نظارت داشته باشد.

وی بیان کرد: بر اساس آمار ارائه شده در سال حدود 25 هزار نفر در تصادفات کشته می‌شوند که قطعاً آمار معلولان چند برابر این تعداد است، لذا برنامه‌ریزی برای زندگی و تردد آنها در شهرها و رسیدگی به حال افراد بی‌بضاعت معلول باید با دقت بیشتری پیگیری شود.

*‌ تصادفات جاده‌ای همانند جنگ از ما تلفات می‌گیرد

طباطبایی‌نژاد بر لزوم فرهنگ‌سازی برای کاهش تصادفات تأکید کرد و ادامه داد: اگر آمار تصادفات جاده‌ای را برای هشت سال متوالی محاسبه کنیم، به آماری نزدیک به آمار شهدای دفاع مقدس خواهیم رسید که عدم توجه به آنان آسیب‌های بسیاری برای کشور به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: رسیدگی به امور معلولان نه تنها به عنوان یک مسلمان بلکه به عنوان یک انسان بر همه ما واجب است، لذا دولت باید در این زمینه مساعدت بیشتری داشته باشد.

در این دیدار همایون هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور، بهزیستی نوین را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: ما در بهزیستی با قسمتی از جامعه در ارتباط هستیم که این عزیزان علاوه بر نیازهای اساسی و ضروری که همه مردم به آنها نیازمند هستند با توجه به شرایط ویژه این گروه نیازمند امکانات خاص خود هستند.

وی از افتتاح 270 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی این استان در شاهین‌شهر خبر داد و ضمن گرامی‌داشت ایام هفته دفاع مقدس گفت: کار در بهزیستی امری جهادگونه است.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =


صوت و فیلم

گزارش تصویری