کد خبر : ۸۳۷۰۸ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۲۰:۵۷ - یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
در عيادت نوروزی از جانبازان بيمارستان نيايش؛

امروز ستاد اقتصاد مقاومتي در دولت فعال است

به گزارش مفتاح، حجت‌الاسلام حسن روحاني، روز يكشنبه از بخش‌های مختلف بيمارستان نيايش بازديد كرد و سال نو را به مديران، پرسنل و جانبازان بستري در اين بيمارستان تبريك گفت.

رییس‌جمهور در جريان اين بازديد در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تبريك سال جديد به ملت ايران، گفت: نوروز ايام نو شدن است و ما نیز بايد در راستاي نو شدن و دگرگوني تلاش كنيم و اميدوارم سال جديد سالي سرشار از شكوفايي و رشد براي مردم ايران در همه بخش‌های اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي باشد. دولت نيز بتواند خدمات بهتري را به ملت بزرگ ايران ارائه كند.

روحانی در این گفت و گو به نام گذاری سال ١٣٩٥ از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل» اشاره کرد و در تشریح برنامه‌های دولت براي تحقق شعار امسال، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتي مسير برنامه‌های  اقتصادي دولت است و برنامه‌هایي كه دولت و ملت براي تحول اقتصادي پيش رو دارند، تحت سیاست‌های ابلاغي رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتي است.

رییس‌جمهور تصريح كرد: اقتصاد مقاومتي به معناي آن است كه اقتصاد خود را با توليد و فعاليت داخلي و صادرات كالا آنچنان قوي كنيم كه اگر روزي دشمن قصد داشت بر مردم فشار اقتصادی وارد كند، ناتوان باشد.

وی با اشاره به تشكيل ستاد و قرارگاهي براي پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتي در دولت، خاطرنشان كرد: امروز ستاد اقتصاد مقاومتي در دولت فعال است و با ابلاغ بخشنامه‌ها و آئين نامه‌های لازم، اقدام در اين حوزه آغاز شده است.

رییس‌جمهور با بيان اينكه در سال ٩٤ كمترين بار بودجه کشور بر دوش نفت بوده است، اظهار داشت: به هر میزان که بتوانيم درآمدهاي نفتي را برای سرمایه‌گذاری در كشور هزینه کنیم، قدمي جدي در راستاي اقتصاد مقاومتي برداشته‌ایم.

دکتر روحانی افزود: در سالي كه گذشت براي نخستین بار طی اين سال‌ها، صادرات غير نفتي بر واردات غير نفتي در كشور پيشي گرفته و تلاش‌ها براي جذب سرمايه خارجي به كشور متمرکز بوده و امروز پروژه‌های مشتركي با سرمایه‌گذاران خارجي در كشور داريم كه در سال ٩٥ بسياري از آن‌ها عملياتي و يا به مرحله قرارداد خواهد رسيد.

رییس‌جمهور، ايجاد امنيت و اطمینان در صنعت هوايي کشور را موجب تحرك در توسعه و شكوفايي دانست و گفت: دولت در سال ٩٤ گام‌های خوبي در راستاي اقتصاد مقاومتي برداشته و بايد در سال ٩٥ اين اقدامات را به طور گسترده‌تر ادامه دهيم و اميدوارم بتوانيم اقتصاد را در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتي كه مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، عملياتي كرده و سامان دهيم.

وی همچنین در ادامه این گفت و گو، دیدار و عيادت از جانبازان را وظيفه دولتمردان دانست و اظهار داشت: جانبازان سروران همه ما هستند كه با فداكاري خود در روزهاي سخت، بار رسالت جهاد را بر دوش گرفتند و با نداي مثبت به پيام امام راحل از كشور و شرف و ناموس خود دفاع كردند و امروز ديدار و زيارت اين افراد در اين شرايط جسماني براي ما مغتنم و خدمت به آنان يك وظيفه بر دوش ما است.

رییس‌جمهور همچنین به بازدید خود از مرکز توان‌بخشی سالمندان و معلولين و یکی از ایستگاه‌های اورژانس در نخستین ساعات امروز اشاره و با تاکید بر ضرورت توجه و احترام بیش از پیش به سالمندان و معلولان، اظهار داشت:همه مردم می‌توانند در اين ايام با حضور در آسایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و عيادت از افرادي كه شرايط جسمي مناسبي ندارند، عيد خود را متبرك كنند.

روحانی سپس با تقدير از همه كساني كه در ايام نوروز در بخش‌های مختلف در سراسر كشور به مردم خدمت رساني می‌کنند، افزود: بسياري از عزيزان ما با دوري از خانواده در ايام نوروز به مردم و مسافران نوروزي خدمت می‌کنند كه به آن‌ها خسته نباشيد و نوروز را تبريك می‌گویم.

حجت‌الاسلام شهيدي معاون رییس‌جمهوري و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران و حسين فريدون دستيار ويژه رییس‌جمهوري در امور اجرايي، دکتر روحانی را در اين بازديدها همراهي می‌کردند.

بيمارستان نيايش داراي ٧٠ تختخواب در بخش‌های مختلف، به جانبازان اعصاب و روان خدمات درماني، مددكاري و روانشناسي ارائه می‌دهد. اين بيمارستان همچنين خدماتي در واحدهاي توان‌بخشی، مددكاري، روانشناسي، كاردرماني و ورزش درماني و ويزيت هاي تخصصي و عمومي به جانبازان سرفراز كشورمان ارائه می‌کند.

 منبع: مهر

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری