به گزارش مفتاح وبه نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، کوروش محمدی در جلسه ستاد بحران کرونا با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در کشور ما با دو گروه روبرو هستیم؛ گروه اول افرادی که بسیار غیرجدی با این مسئله برخورد می کنند و گروه دوم افرادی که به دلیل حساسیت بیش از حد به این موضوع دچار معضلات روانی شده اند، اظهار کرد: هر دو گروه نیاز به آموزش بیشتر دارند تا مراقبت ها جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: نیروهای خدماتی شهرداری در معابر آماج حملات ویروس هستند که باید مراقبت این گروه جدی تر گرفته شود. 

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان تصریح کرد: سازمان هایی که برای حضور و غیاب کارمندان خود از اثر انگشت استفاده می کنند باید این کار را حذف کنند تا از شیوع بیشتر ویروس جلوگیری شود. هرچند در برخی سازمان ها این اقدام برای نیروهای رسمی صورت گرفته اما نیروهای شرکتی همچنان از اثر انگشت استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که در جامعه در پایین ترین سطح ایمنی قرار دارند، موجب ابتلا می شوند، گفت: اقدامات جزیره ای برای مقابله با این ویروس جوابگو نیست و باید همه ما انرژی خود را تبدیل به سینرژی (هم افزایی) کرده و زنجیره وار امور را پیش ببریم.

محمدی از معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان درخواست کرد برنامه هایی را برای ایجاد فضای امید و شادی در آستانه بهار در شهر اصفهان اجرا کنند. وی افزود: با همکاری این معاونت به زودی یک اثر موسیقی با هدف مقابله با کرونا و برای قدردانی از کادر درمانی با شعر یک شاعر اصفهانی منتشر و عرضه خواهد شد.

وی از پیشنهاد برگزاری چهارشنبه سوری متفاوت در سال جاری گفت و اظهار کرد: اقدامات مقابله ای در سال های اخیر تاثیر چندانی در مقابله نداشته است و با توجه به شرایط خاص امسال باید یک جنبش بدون آتش را برای مردم تبیین و با کمک دستگاه هایی همچون پلیس آن را اجرا کنیم. در این خصوص صدا و سیما و دیگر دستگاه ها از اکنون باید به فکر فرهنگ سازی چهارشنبه سوری امسال باشند تا کمترین خطر مردم را تهدید کند. باید از اکنون به مردم هشدار دهیم که چهارشنبه سوری امسال به خاطر خطر کرونا متفاوت است و نباید بیرون بیایند.

مطالب پیشنهادی