کد خبر : ۸۳۱۴۳ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۴:۳۶ - دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
عضو هیئت رئیسه اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان خبر داد؛

افزایش ۱۵ درصدی قیمت آجیل شب عید

به گزارش مفتاح، حسین جوانی با اشاره به وضعیت بازار آجیل و خشکبار در آستانه نوروز اظهار داشت: محصولات تولیدی آجیل و خشکبار به مقدار کافی در بازار موجود است و کمبودی در این زمینه برای عرضه به مشتریان احساس نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه قیمت محصولات آجیل و خشکبار در مجموع 10 تا 15 درصد افزایش داشته است، افزود: به نسبت سال گذشته شاهد افزایش قیمت آجیل قابل عرضه در آستانه نوروز هستیم که البته در برخی اجناس قیمت بالاتر و در برخی اجناس قیمت پایین‌تر است که در مجموع 10 تا 15 درصد افزایش قیمت را مشاهده می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان درباره افزایش قیمت در برخی فروشگاه‌های عرضه کننده آجیل و خشکبار گفت: این موضوع بستگی به محصولی که ارائه می‌شود؛ دارد، برخی مغازه داران محصولات با کیفیت‌تری ارائه می‌کنند و طبیعی است که قیمت محصول بالاتر باشد.

وی با اشاره به نظارت بر واحدهای صنفی بیان کرد: نظارت از 3 طریق انجام می‌شود، نخست همکاری با بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، دوم بازرسان مجمع امور صنفی و سوم بازرسی از سوی اعضای اتحادیه که این بازرسی‌ها روی فاکتورها و اتیکت‌ها انجام می‌شود.

جوانی افزود: در جریان بازرسی‌های صورت گرفته محصولات بی کیفیت جمع آوری می‌شود و همشهریان در صورت مشاهده تخلف نیز می‌توانند شکایت خود را به شماره تلفن 124 ارائه کنند. 

وی با اشاره به افزایش قیمت آجیل و خشکبار بیان کرد: امسال قدرت خرید مردم پایین‌تر آمده است بنابراین از همکاران صنفی خود تقاضا می‌کنیم تا حقوق مصرف کننده را رعایت کنند و محصولات را با قیمت تعیین شده و نه بالاتر، بفروشند.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری