کد خبر : ۲۵۶۳۳ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۱۵:۳۴ - جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
معاون ستاد دیه کشور خبر داد؛

افزایش سقف پرداخت تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، محمدعلی ساری با اعلام این خبر گفت: بر اساس ماده 5 آیین‌نامه اجرایی بند «ب» تبصره 7 قانون بودجه سال 1393 کل کشور حداکثر وام پرداختی به مددجویان غیرعمد دیه کامل یک فرد مسلمان در ماههای حرام است.

معاون ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی مزبور برای اولین بار در اقدامی کم‌سابقه پیش از سال جدید یعنی در تاریخ 25 اسفند  سال 92 به تصویب هیأت وزیران رسیده گفت: در آن زمان هنوز نرخ دیه سال جدید معین نشده بود به همین جهت در جدول تعیین اقساط وام مددجویان تحت پوشش ستاد دیه حداکثر مبلغ تسهیلات پرداختی بر اساس دیه سال 92 که مبلغی معادل یک میلیارد و 520 میلیون ریال تعیین شده بود پرداخت می‌شد.

ساری تصریح کرد: به عبارتی اگر فردی در یکی از 4 ماه حرام در حادثه‌ای منجر به مرگ کسی می‌شد بر اساس جدول ‌آیین‌نامه سال 93 تنها قادر بود برای پرداخت دیه 200 میلیون تومانی تا سقف 152 میلیون تومان از بانک‌های عامل تسهیلات دریافت کند.

وی ادامه داد: بر این اساس ستاد دیه کشور طبق وظیفه قانونی خود از اداره کل اعتبارات بانک مرکزی درخواست کرد تا با طرح موضوع در شورای پول و اعتبار این سقف را به حداکثر دیه در ماههای حرام که مبلغ 200 میلیون تومان است افزایش دهد.

معاون ستاد دیه کشور با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه گفت: مسئولان بانک مرکزی با ارسال نامه درخواستی ستاد دیه به دفتر هیأت دولت درخواست کردند تا جدول مزبور توسط هیأت وزیران اصلاح و جدول جدید ابلاغ شود که خوشبختانه این پیشنهاد در جلسه اخیر هیأت وزیران مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری